Bozüyük’te 332 Konut Sahiplerini Buldu

Bozüyük’te 332 Konut Sahiplerini Buldu

Bilecik’in Bozüyük İlçesi 332 Konut Çekilişi. 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi kapsamında Bilecik- Bozüyük Toplu Konut Projesi kura çekimleri Koronavirüs COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında kura çekilişleri vatandaşların katılımı olmadan noter huzurunda yapıldı. Kura çekilişleri Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı resmi sosyal medya hesapları facebook, twitter, instagram ve youtube üzerinden canlı yayınlandı.

Bozüyük Toki 332 Konut Kura Sonuçları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Koordinasyonunda, Hazine ve Maliye Bakanlığının destekleriyle Türkiye’nin 81 ilinde yatay mimari ve mahalle konseptine uygun 100 Bin Yeni Sosyal Konut projeleri kapsamında yer alan, Bilecik- Bozüyük Toplu Konut Projesi kura çekimi, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) sosyal medya hesaplarından ve video paylaşım sitesi youtube üzerinden canlı yayınlandı.

2+1 ve 3+1 konutlar için yapılan kura çekilişinde başvuru yoğunluğu nedeniyle numaralı toplar ile yapıldı. Kontenjan gereği konutların yüzde 10’u şehit ailelerine yüzde 5’i engelli vatandaşlara ayrıldı. Şehit aileleri ve engelli vatandaşlar için kura çekimi yapıldıktan sonra kalan başvuru sahiplerine ikinci bir şans tanınarak diğer kategorisine eklenmek suretiyle çekiliş yapıldı.

Yapılan açıklamada Bilecik’in Bozüyük İlçesinde 2+1 Konut projesindeki toplam 232 konut için başvuru sayısının 1268 olduğu kaydedildi. Şehit ailelerinden 9 adet başvuru yapıldığı belirtilirken, bu 9 aile direkt olarak hak sahibi oldu.

Ak Parti Milletvekili Selim Yağcı;”Bugün yapılan kura sonucunda Bilecik/Bozüyük ilçemizde TOKİ konutu hak Sahibi olan tüm hemşerilerimi tebrik ediyorum Hayırlı olsun. Kurada çıkmayan hemşehrilerimiz üzülmesin inşaAllah en kısa zamanda diğer etapları düzenleyerek onlarıda konut sahibi yapmak için çalışacağız.
Hemşehrilerimize bu imkanı sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan,Çevre Şehircilik Bakanımız ve Toki başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

2020 TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA VE İSİM LİSTESİ!

TOKİ BİLECİK BOZÜYÜK KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI 2+1 İSİM LİSTESİ 2020

BİLECİK BOZÜYÜK TOKİ EVLERİ 3+1 KURA ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2020

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam