• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bozüyük’te bocce etkinlileri

Bozüyük’te bocce etkinlileri

Bozüyük 70. Yıl Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ile Zafer İlk ve Ortaokulu'nda gerçekleşen Bocce etkinliklerine yüzün üzerinde sporcu katıldı.

Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı ve Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü Başkanı Kamil Poyraz'ın da yer aldığı etkinlikte konuşan Bocce Bilecik İl Temsilcisi Rüştü Yıldırım, boccenin, Türkiye'de çok yaygın bir spor dalı olmadığını ancak Avrupa'da yaygın olan sporun çocukların sanal dünyasının dışına çıkarak, gerçek hayatla buluşmasını sağladığını ayrıca stratejik düşünmeyi ve konsantrasyonu sağladığını buldirdi.

Bocce sporunun, herkesin oynayabileceği bir spor dalı olduğunu hatırlatan Yıldırım, şöyle konuştu:

"Bozüyük Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi'nin birlikte düzenlemiş oldukları sportif etkinliklerden bocce kurslarında 120 sporcu halen eğitim görüyor. Bu sporcularımızla katılacağımız Türkiye şampiyonalarında başarılı olup, Milli takıma sporcu vermeyi hedefliyoruz. Bize destek olan Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı, Halk Eğitim Müdürümüz Celalettin Tospatlı ve Kulüp Başkanımız Kamil Poyraza şahsım, antrenör arkadaşlarım ve sporcularımız adına çok teşekkür ediyorum." AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam