Bozüyük’te Koronavirüs Denetimi

Bozüyük’te Koronavirüs Denetimi

Vali Bilal Şentürk, koronavirüs ile mücadele kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak ”Sağlık için hepimiz için” mottosuyla, kontrollü sosyal hayat döneminde uyulması gereken kuralların ve alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimlere katıldı.

Vali Şentürk, Bozüyük ilçesinde Kaymakam Hasan Yaman, Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Muzaffer Sandal, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Sağlık Müdürü Serkan Kadir Keskin, Ticaret İl Müdürü Şinasi Balta ve beraberindekilerle birlikte kapalı pazar yeri ve İsmet İnönü Caddesinde korona virüs salgınıyla mücadelede maske, mesafe ve hijyen bilgilendirmesi yaptı.

Pazar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve yaşam alanlarında gerçekleştirilen bilgilendirme ve denetimlerinin ardından Vali Şentürk, Bilecik ve ilçelerinde koronavirüsle mücadelede bilinç oluşturmak amacıyla denetim ekipleriyle sahada olduklarını ifade etti.

Esnafların kendileri için ve müşterilerine dönük gerekli tedbirleri aldıklarını gözlemlediklerini belirten Vali Şentürk, ”Bilecik olarak vatandaşlarımızın oldukça iyi bir bilinç seviyesinde olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Fakat büyük illerin arasında olmaktan kaynaklı günlük hareketliliğin, yoğunluğun ve sirkülasyonun fazla olmasından dolayı vakalarda son günlerde artışlar var. Bu artışların olmaması içinde tedbiri elden bırakmamak gerekiyor. Koronavirüsle mücadelede 3 hususumuz var. Bunlar temizlik, maske ve mesafe hususuna harfiyen riayet edeceğiz, tedbirlerimizi yoğunlaştırarak, halkımızı bu virüsten korumak istiyoruz. Mücadeleyi hep beraber yapacağız. ‘Sağlık için hepimiz için’ diyoruz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam