Bozüyük’te ’’Lojistik merkez’’ bilgilendirme toplantısı

Bozüyük’te ’’Lojistik merkez’’ bilgilendirme toplantısı

 

     Sağlam, Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından bir otelin salonunda düzenlenen ''lojistik merkez'' hakkındaki bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, kente yapılacak lojistik merkezinin ihalesinin ve yer tesliminin yapıldığını belirterek, sözleşmeye göre 2014 yılının mart ayında tamamlanmasının planlandığını söyledi. 
     Bozüyük merkezde yapmaya çalıştıkları taşımaların daha ilerisini yapmayı umarak işleri yaptıklarını anlatan Sağlam, şunları kaydetti: 
     ''Son 10 yılda TCDD hem yolcu hem de yük taşımacılığı yönünden ciddi yatırımlar yapıyor. Son 10 yılda 20 katın üzerinde parasal olarak yatırım kalemlerimiz arttı. Yani 200-300 milyon liralardan bugün 5 milyar liralara varan TCDD yatırımları mevcut. Bu yatırımlar devam edecek. Kuruluşun yaptığı planlamalara göre 2023 yılına kadar aşağıya düşmemek üzere bu yatırımlar devam edecek. Yolcu ve yük taşımalarında belli hedefler var. Yük taşımalarında da bugün yaptığımız taşımaların yaklaşık 10 katına kadar taşıma hedefi var. Bunu yapabilmek için yük merkezleri, yeni yollar belli altyapıları bizim arz etmemiz gerekiyor ki, sanayici gelsin ve taşımaları yapabilelim. Bozüyük lojistik merkezi de bunlardan biri. İnşallah en kısa sürede ortaya çıkartırız ve bölgeye de hizmet etmiş oluruz. Bizim Bozüyük istasyonuna bağlantılı olarak yaklaşık 8 kilometre eski terk ettiğimiz TCDD güzergahından Eskişehir yönüne doğru Gündüzbey bölgesine kendi koridorumuzdan gideceğiz. OSB'den önceki alanda karayollarına sınır yaklaşık 300 bin metrekare arazi kamulaştırdık. Burada istasyonumuzu teşkil edeceğiz. Yükleme boşaltma alanları, karayolları ve yükleme rampası dahil olmak üzere orada yük merkezimizi teşkil edeceğiz. Bozüyük'te yaptığımız operasyonları oraya kaydıracağız.'' 
     Bozüyük TSO Başkanı Habib Esel ise odanın lojistik merkez konusunda üzerinde düşen her şeyi yapmaya hazır olduğunu bildirdi. 
     Toplantıya, Bozüyük TSO Meclis Başkanı Osman Tekeli ve bölgede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının temsilcileri katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam