“BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİK’TEDİR” DİYEN ATALARINA,GENÇLERDEN CEVAP:

“BÜTÜN ÜMİDİM GENÇLİK’TEDİR” DİYEN ATALARINA,GENÇLERDEN CEVAP:

“ATATÜRK GENÇLİĞİ GÖREV BAŞINDA”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 78. yılında, tüm yurtta olduğu gibi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde de törenle anıldı.

seyh-edebali-universitesinde-10-kasim-ataturku-anma-programi-1

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi kampüsü içerisinde Meslek Yüksekokulu önündeki Atatürk anıtında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Dursun Hazer, Genel Sekreterler, Dekanlar, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokul Müdürleri, Enstitü Müdürleri, Rektör Danışmanları, Üniversite Öğretim Elemanları, İdari Personeller ve öğrencilerin yoğun katılımıyla “10 Kasım Atatürk’ü Anma” programı gerçekleşti.

seyh-edebali-universitesinde-10-kasim-ataturku-anma-programi-5

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dursun Hazer ve öğrenciler tarafından Atatürk anıtına konulan çelengin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

seyh-edebali-universitesinde-10-kasim-ataturku-anma-programi-8

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Kulübü üyesi öğrencilerinin üzerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün selülitinin ve imzasının bulunduğu tişörtler giymesi  güzel görüntülere sebep oldu. Kulüp Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Atıl Taşer ile anı fotoğrafı çektirdikten sonra düşüncelerini aldığımız bir genç “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 78. yılında, kurduğu Cumhuriyetin ve ilkelerinin yılmaz bekçileri olarak bir kez daha saygı ve özlemle anıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Bütün ümidim gençliktedir.’ dedi, Gençliğe Hitabe yazdı. Biz de Cumhuriyet gençliği olarak ‘Atatürk gençliği görev başında’ diyoruz.”dedi.

seyh-edebali-universitesinde-10-kasim-ataturku-anma-programi-3

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam