ÇALTI KAPLICALARI GENİŞLETİLİYOR

ÇALTI KAPLICALARI GENİŞLETİLİYOR

 Toplantıda Çaltı kaplıcalarının genişletilmesi önemli gündem maddelerindendi. Mevcut tesisin biraz daha genişletilmesi ile ilgili konu hakkında komisyondan gelen rapor oy birliğiyle kabul edildi.

 

Okluca ve Erikli Köyünün 2. derece yol ağında bulunan yolları 1. derece yol ağına alındı

Gündemin ilk maddesinde Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü’nün merkez Okluca köyünün 2. derece yol ağında bulunan 722 k. k. no'lu yolunu ve Bozüyük ilçesi Erikli köyünün 2. derece yol ağında bulunan 542 k.k.no'lu yolunun 1. derece yol ağına I alınması talebi görüşüldü.

 

Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi Oğuz Sertler’in “Bilecik İli Merkez İlçesi Okluca Köyünün İdare yol ağında bulunan 1. Derece yolu, 46 K.K.No'lu yolumuz olmasına rağmen, bahsi geçen bölgede yaşayanlar ve Bursa istikametine gidecek araçlar tarafından çoğunlukla 72-2 K.K. No'lu yol kullanılmakta olup, 2. Derece yol statüsünde bulunan 72-2 K.K. No'lu yolumuz bölge halkı tarafından öncelikli yol olacak durumundadır.

Ayrıca, Bilecik İli Bozüyük İlçesi Erikli Köyünün İdaremiz yol ağında bulunan 1. Derece yolu 27 K.K.No' lu yolumuz olmasına rağmen İlimizden geçen Bursa- Eskişehir duble yolunun trafiğe açılması ile birlikte söz konusu Köyümüze ulaşımı sağlayan fakat 2. Derece yol statüsünde bulunan 54-2 K.K. No'lu yol köylüler tarafından öncelikli yol olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Bahsi geçen her iki durumda görülen lüzum üzerine, Merkez Okluca Köyünün 2. Derece yol ağında bulunan 72-2 K. K. No'lu yolunu ve Bozüyük İlçesi Erikli köyünün 2. Derece yol ağında bulunan 54-2 K.K.No'lu yolunun 1. Derece yol ağına alınmasına yönelik konuların görüşülmesinin Makamınızca uygun görülmesi halinde yazımızın İl Genel Meclisine havale edilmesi hususunda;

Gereğini arz ederim.” raporunu okuduktan sonra Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ozan Bakkal meclis üyelerine bilgi verdi.

 

Bakkal; “Ana yol güzergahlarına çıkılan yollar”

 “Erikli, Dodurga hattında bir kısmı vardı, geri kalan kısmını da 1. Derece yol ağımıza dahil etmek üzere teklif etmiş bulunuyoruz” diyerek şunları aktardı:

 

“Bu iki yolumuzda anayola bağlantı noktasında normalde Erikli, Dodurga istikametini kullanarak duble yola bağlanırken şimdi yollardaki duble yol genişletme neticesinde Erikli orman gözde hattını kullanarak ana yola bağlanıyorlar. Bu bakımdan bu anayol ulaşımlarını bu köylerin Erikli hattını dahil ediyoruz, zaten Erikli, Dodurga hattında bir kısmı vardı, geri kalan kısmını da 1. Derece yol ağımıza dahil etmek üzere teklif etmiş bulunuyoruz. İkincisi de Okluca köyümüz dolaşarak kullanıyor yol ağını. Bunun da çok küçük bir kısmı var orada. Daha fazla dolaşacağı yerde Okluca’dan yine karayollarının yol ağına çıkacak şekilde 1. Derece de yol ağına almayı teklif ediyoruz. Bunların ikisi de karayollarına çıkılan ana güzergahlar, şu an o şekilde kullanılıyor köylüler tarafından. Ara yol veya köyler arası bir yol vs. bir yol değil, ana yol güzergahlarına çıkılan yollar”

 

Çelik: “Her iki yolu da karayollarının işletmesinden dolayı…”

Ak Parti grup sözcüsü H. Hüseyin Çelik ise; her iki yolu da karayollarının işletmesinden dolayı daha fazla kullanılır hale geldiğini belirterek bu konu da emeği geçenlere teşekkür etti. Çelik, “İnşallah bunun da hayırlı olmasını diliyoruz, uygundur diyorum” ifadelerini kullandı. 

Görüşülen gündem maddesi meclis üyelerinin oylarına sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

 

Komisyondan gelen rapor kabul edildi

Birleşimin bir diğer maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun  “Bilecik ili, Söğüt ilçesi, Çaltı köyü, Hamambaşı mevkiinde turizm tesis alan "kaplıca tesis alanı"vasıflı 103 ada 25-369-370-371-372 parsellerde imar plan tadilatı ve 103 ada 411 parselde ise ilave imar planı” talebi hakkında komisyondan gelen rapor görüşüldü.

 

Gündem maddesi hakkında meclis üyelerine bilgi veren Komisyon başkanı Oğuz Sertler; “Çaltı’daki mevcut tesisin biraz daha genişletilmesi ile ilgili bir konu. Buraya da nazim imar planı yapılmış. Bunları da biz komisyon olarak inceledik, herhangi bir problem gözükmüyor.” dedi.

Daha sonra gelen rapor meclis üyelerince oylanarak oy birliği ile kabul edildi.

 

İnhisar- Çayköy’e yapılacak trafo alanına İmar Planı Kabul Edildi

Gündemin son maddesinde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun  – Bilecik ili, İnhisar ilçesi, Çayköy köyü sınırları dahilinde mevcut imar planında bulunan alanın yanına tescilsiz alana ilave "trafo alanı"vasıflı imar planı talebi hakkında komisyondan gelen rapor görüşüldü.

 

Ak Parti Bozüyük İl Genel Meclis Üyesi ve İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Oğuz Sertler “ İl Genel Meclisinin 07 Ocak 2015 tarihinde yapılan 3. birleşiminde alınan 2015/005 sayılı kararı ile İlimiz, İnhisar ilçesi, Çayköy Köyü sınırları dahilinde mevcut imar planı bulunan alanın yanına tescilsiz alana ilave "Trafo Alanı" vasıflı imar planı yapmak maksadıyla hazırlatılan 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onaylatılması” komisyonumuzca uygun görülmüştür. Meclisimizin takdirlerine arz ederiz.” şeklindeki raporu okuduktan sonra konu hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

 

Sertler: “herhangi bir sakınca görünmüyor”

“Burada da bir yere yeni bir şey yapacaksanız İmar Planında orasının o vasfı taşıması lazım. Bazı yerlerde konut alanı, tarım alanı, yeşil alan trafo da kurabilmeleri için Çayköy’e buranın da imar üzerindeki bizim 1/1000’lik planda trafo alanı olarak geçmesi gerekiyordu. Bunu da incelediğimizde herhangi bir sakınca görünmüyor, köylülerimiz de bundan faydalanacaklar. O açıdan komisyon olarak biz bunu uygun gördük.” dedi.

Komisyondan gelen rapor İl Genel Meclis üyelerince oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. Toplantı bugün yapılacak Şubat ayı son birleşiminde görüşülmek üzere sona erdi.

CANER ALKAN

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam