CAMİLERİMİZİ KİRLİ OYUNLARINIZA ALET ETMEYİN 

CAMİLERİMİZİ KİRLİ OYUNLARINIZA ALET ETMEYİN 

Türk Diyanet Vakıf-Sen Bilecik İl Temsilcisi Ahmet Cansız, İzmir’de cami hoparlörlerinden müzik çalınması haberi ile ilgili açıklamada bulunarak; “camilerimizi kirli oyunlarınıza alet etmeyin” ifadesinde bulundu.

Cansız yapmış olduğu açıklamda konunun hem adli hem de idari yönden soruşturulduğunu belirterek; “Ülkemizin virüs salgını ile uğraştığı, millet olarak ve her kurumun üzerine düşeni yaptığı bir zaman diliminden geçmekteyiz. Birlik, beraberlik ve bütünlük içerisinde bu musibetten de kurtulacağımıza inancımız tamdır” dedi.

Cansız açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Camilerimizi, bizi biz yapan milli ve dini değerlerimizi rahat bırakın”

“20 Mayıs 2020 tarihinde saat 17.00 sularında İzmir ilimizin çeşitli bölgelerinde bazı camilerin hoparlörlerinden kimliği belirsiz kişilerce merkezi ezan sisteminin frekansına korsan şekilde müdahil olmak suretiyle bir sabotaj gerçekleştirildiği ve müzik yayını yapıldığı ve sosyal medyada paylaşıldığı” haberleri basına yansımıştır.

Ramazan ayının manevi atmosferini yaşarken, bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir gecesinde de insanlarımız, sağlık, huzur ve esenlik için dualar etmişlerdir. Bayrama sayılı günlerin kalmasının verdiği tatlı telaş ve sevinç içerisinde, sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışma duyguları en üst seviyeye ulaşmıştır.

Böyle bir ortamda, beş vakit ezan okunan ve şu anda da hastalarımız, milletimiz, İslam alemi ve bütün insanlığın esenliğe kavuşması için, duaların edildiği camilerimizin minarelerinden, İzmir ilimizin bazı bölgelerinde, dışarıdan frekanslara girilerek müzik yayını yapılmasını ve yapanları şiddetle kınıyoruz.

Dini değerlerimizi ve camilerimizi küçümseyici, alaya alıcı, milletimizi birbirine düşürücü, bu hadsiz işleri yapanların bir an önce tespit edilmeleri ve gerekli adli ve idari yaptırımların yapılması beklentimizdir.

Camilerimizi, bizi biz yapan milli ve dini değerlerimizi rahat bırakın. Kirli oyunlarınıza alet etmeyin.”

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam