Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Chp genç belediyecilik anlayışıyla devam ediyor”
Sosyal Medyada Paylaş
22 Şubat 2014
admin

“Chp genç belediyecilik anlayışıyla devam ediyor”

Chp Bilecik seçim bürosunun açılışı dolayısıyla Chp Merkez Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç ve Genel Başkan Yardımcıları Bilecik’e geldi. Genç belediyecilik anlayışıyla yola çıktıklarını belirten Yıldız, aynı zamanda bu sebeple 40 gün içerisinde 43 ili ziyaret etmeyi planladıklarını sözlerine ekledi. Yıldız, ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da ilimize geleceğini duyurdu.

 

 

“Bilecik bir tarihe imza attı”

 

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun parti tüzüğünde bir düzenleme yaparak  yönetimde gençlere ve kadınlara yönelik bir kota belirlediğinden bahseden Yıldız, bu uygulama doğrultusunda 22 kişiden 8 kişisinin gençlerden oluştuğunu ve bu yönetimin de ün üst sıralarda yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yönetimlerde gençlerin önünün açılması gerektiğini ifade eden Yıldız, gençlerin sendikalarda, odalarda ve siyasi partilerde söz sahibi olması ve yetkisinin artması için elinden gelen desteği sağlayacağının da sözünü verdi.

Yıldız sözlerinin devamında şu sözleri dile getirdi:

“Yerel seçim sürecine 15 Aralık tarihinde Ankara’da Ahmet Taner Kışlalı’da yaptığımız büyük organizasyon sonucu start verdik. Türkiye’deki tüm gençlik kolları üyeleri, Türkiye’deki Cumhuriyet Halk Partisi’nin aydınlık yüzü, inatçı yüzü, kavgada mücadele verecek olan arkadaşlar o gün oradalardı ve hep beraber ne kadar iddialı olduğumuzu söyledik. Bugün Bilecik’teyiz ev dün akşam arkadaşlarla Merkez Yönetim Kurulumuzla programı tamamladık ve önümüzdeki 40 gün içerisinde Allah nasip ederse 43 ili ziyaret edeceğiz. Bilecik bizim için her zaman değerli ve önemli, daha önce de Bilecik’e ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Buradaki birçok kişi de artık akraba, eş dost, arkadaş olduk, siyasi partinin, siyasi parti çatısı altında yoldaşlığın yanı sıra birlikte bir kader paylaştık. Şimdi hep beraber önümüzde 40 günlük bir süre var. Bu 40 günlük süreyi çok iyi değerlendirmemiz lazım, aramızdaki bütün kırgınlıkları, küskünlükleri, varsa bütün sitemleri bir kenara koyarak kendimiz içn değil Bilecik’in huzuru için, Bilecik’te yaşam kalitesini yükseltmek için, Bilecik’i genç bir belediye, yaşanabilir bir kent yapabilmek için. Yani bizle için değil Bilecikliler için sırtımıza yük alarak 40 gün hiç durmadan bir birlik içinde çalışmamız lazım. Zafer öyle kolay gelmiyor, belediye kolay kazanılmıyor, hele ki mücadele kavga vermeden, her şeyi göze almadan hiçbir zaman sizin ayağınıza gelmez

 

“Chp yönetimde genç ve kadın kotası getirdi”

 

Cumhuriyet Halk Partisi bu yerel seçimle geçlerle birlikte kadrosunu kurdu ve Bilecik’te genç bir belediye anlayışını inşa etmek için 30 Mart’ta bu bayrağa el birliğiyle gitmek için yola çıktı. Sayın Genel Başkanımız getirdiği gençlik kotası ve cinsiyet kotasıyla partimizin gençleşmesi ve kadınlaşması noktasında partimizin daha açılır bir tabanda siyaset yapması noktasında gerçekten tarihi bi karar verdi ve gençler de bu kotalardan faydalandı. Dün akşam itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi 350 nin üzerinde genç arkadaşla yola çıkıyor. Bazı yerlerde kotalar tam uygulanmadı bunu biliyorum, kotaların çok doğru uygulanmaması noktasında bazı arkadaşlar da kırıldı, bunun da farkındayım. Fakat Bilecik’e buradan çok teşekkür ediyorum, 8 genç arkadaşım Bilecik’te sizlerle beraber olması, o genç arkadaşların sizleri utandırmayacak.  Bu belediyeyi hep beraber yeniden alacağız ve Cumhuriyet Halk Parti’li bir belediye yapacağız.”

Yıldız ve Chp ekibi konuşmaların ardından esnaf ziyaretlerinde bulunarak Chp seçim bürosu açılışını gerçekleştirdi.BETÜL SÖNMEZER

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım