CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu

Hoca’ya son destek Kılıçdaroğlu’ndan geldi

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bilecik halkına seslendi.

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlere bir gün kala İstanbul mitingi öncesinde Bilecik halkıyla buluştu. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görülen miting alanında çok sayıda partili vatandaşla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Bilecik belediye başkan adayı Sungur Turan için “Güzel bir belediye başkan adayımız var. Elleriyle hep şifa dağıttı, binlerce kişiye hizmet etti, hiçbir ayrım yapmadı, yok bu sağcıdır, bu solcudur, yok bunun başı açık, yok bunun başı kapalı, yok şunun kimliği şudur, bunun inancı budur, hiçbir ayrım yapmadı. Her gelen hastaya şifa dağıttı, şimdi o şifayı Bilecik’e vermek istiyor” ifadelerinde bulundu.

Konuşmasında genel olarak temiz siyaset anlayışının egemen olmasını istediğini belirten Kılıçdaroğlu 30 Mart yerel seçimlerinde de Bilecik halkından destek isteyerek “ Biz özgürlükten yanayız. Yarın gideceksiniz, ayın 30’u, özgürlük için, ülkemiz için, güzel Türkiye için, çocuklarımız için, Bilecik için oyumuzu kullanacağız. Alacağız mührü, 6 okun böğrüne evet diye basacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, son günlerde gündemde olan, yolsuzluk iddiaları,  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler arasında geçtiği iddia edilen görüşmenin ses kaydından, Egemen Bağış ile gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına da değindi. Kılıçdaroğlu şu ifadeleri aktardı:

“ Süleyman Şah türbesine saldırı düzenleyelim demek, oradaki bizim askerleri benim adamlarım öldürür, biz de deriz ki millete bak bizim askerler şehit oldu, haydi ordu savaşa. Bunu kabul edecek miyiz?

Daha vahim olanı, devletin mahremi diye bir şey kalmadı. Her şey uluslar arası pazarlara döküldü. Kim haber verdi bunu diye arıyorlardı, bugün gazetelerden öğrendik, içeride 4 kişi zaten konuşuyor. Bun dördünden birisi casus. Bunu bileceğiz. Devletin çivisi çıktı, devletin genleriyle oynandı, devlet, devlet olmaktan çıktı. Yeniden oturtacağız, devleti görkemli bir devlet yapacağız. Halkına hizmet eden bir devlet yapacağız. Baskı uygulayan değil, halkına hizmet eden, açlığı, işsizliği, ortadan kaldıran bir devlet olacağız.

 Türkiye Cumhuriyeti tarihinde hiçbir vatandaş Allah’ın kelamıyla dalga geçmemiştir. Ama bu koltuğunun altında tuttuğu adamı siz gördünüz Egemen Bağış. Bakara- makara diyor. Bakara suresi. Siz hiç Recep Tayyip Erdoğan’ın Egemen Bağış’ı çağırıp kardeşim, Kur’an-ı Kerim ile dalga geçilir mi, istifa et bakayım bu partiden, dediğini duydunuz mu? İstifa ettirise Erdoğan Bayraktar gibi o da konuşacak. Egemen Bağış aynı zamanda, üç seferde 1,5 milyon dolarlık rüşvet alan adam. Onun bir üstü var İç İşleri Bakanı Muammer Güler, 10 seferde 10 milyon dolarlık rüşvet alan, onun da bir üstü var Zafer Çağlayan 28 seferde 52 milyon dolar rüşvet aldı”

Ak Parti’ye oy verenlere seslenen Kılıçdaroğlu, “. Sizin vicdanınıza sesleniyorum, özellikle Adalet ve Kalkınma Partisi’ne oy veren saygıdeğer yurttaşlarıma sesleniyorum; Yarın sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyun ve oyu öyle kullanın.” Dedi.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra halka seslenen Turan da Bilecik halkına seslenerek “  Sizlerin istekleri, önerileriniz, ihtiyaçlarınız bizi yönlendirecek. Bu şehir için beraber karar vereceğiz. Biz yüzde yüzün belediye başkanı olacağız. Bu şehri siz yöneteceksiniz. Bu şehrin onuru bize yetecek” dedi.

Konuşmanın ardından Chp belediye başkan adaylarıyla birlikte poz veren Kılıçdaroğlu, barış güvercinleri uçurarak, halka karanfil dağıttı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam