• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
CHP’DE GÖLPAZARI TASVİYESİ

CHP’DE GÖLPAZARI TASVİYESİ

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan CHP il kongresine ilçe başkanları damgasını vurdu.

 Metin Yaşar’ın tek aday olarak girdiği kongrede bütçe okunmasının ardından ilçe başkanları sırayla söz alarak geçtiğimiz dönem görev yapan il yönetiminden duydukları şikâyetleri dile getirdi. Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Divan Başkanı CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü’nün toparlama çabalarına rağmen sular durulmadı.

Dilek ve temenniler bölümünde ise Gölpazarı İlçe Başkanı Erkan Erdem  söz aldı.  İl Başkanı seçilen Metin Yaşar’ın ve merkez  ilçe başkanı Gültekin Çalışkan’ın “ilçe başkanlarının görüşünü aldık” sözlerine itiraz eden Erdem “bize kimse bir şey sormadı” diyerek sitemde bulundu.

“Kongre senaryosu”

Kongrenin önceki akşamına kadar il başkan adayı Yaşar ve kongreyle ilgili kimsenin bir fikir beyan etmemesi üzerine tepki gösteren Erdem, “Dün akşam saat 7’ye kadar Gölpazarı İlçe Başkanı olarak benim hiçbir fikrim sorulmadı. Üyelerimin kongre hakkında sorduğu sorulara da cevap veremedim. Ben buradan şunu anlıyorum 3-5 kişi bir kongre senaryosu yazmış ve biz de burada konu mankeni gibi duruyoruz” Ben yeni bir ilçe başkanıyım, bir şeyler yapmak istiyorum ama her il kongresine geldiğimde bu birebir kapışmaları görüyorum ve soğuyorum.  Bilecik il örgütünden rica ediyorum, artık birlik olun. “

KAZICI LİSTEYE ALINMADI

Ayrıca tanıtım sırasında büyük bir övgü gösterilen ve2 dönemdir Gölpazarı Belediye Başkanlığı yapan Vedat Kazıcı’nın bu dönem Kurultay Delegesi yazılmaması da dikkatleri çeken ayrıntılardan birisi oldu. Kazıcı ise konu hakkında kongrenin yazılan bir senaryo olduğunu iddia ederek "Akşam beraber yazdığınız senaryoyu oynuyorsunuz. Bir susun artık"dedi

YAŞAR’DAN İDDİALARA YANIT

Daha sonra söz alan İl Başkanı Yaşar ise iddiaları şu şekilde cevap verdi:

“Ben Gölpazarı’na geldim. Gölpazarı ilçe başkanımızı bizzat arayarak randevu talep ettim kendisi İstanbul’da olduklarını ve arkadaşlarımı sizi bekler dedi gittim ve gayet de güzel karşılandım. Kendileri de beni olumlu karşıladı. Metin Yaşar 30 yıllık siyasi hayatında kimsenin oyuncağı omamıştır. Birkaç kişinin söylediği sözler beni ilgilendirmez. Eğer bu şekilde olmasa beni  neden il başkanı yapsınlar? Çünkü ben görev aldığım zaman hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğime, partimde grup laşma yaptırmayacağımı bi,ldikleri için beni başkan yaptılar.”

Birlik ve beraberliğinin en üst düzeyindeki parti!

Gergin kongrenin tamamlanmasının ardından akıllarda kalan sözler ise İl Başkanı Metin Yaşar’ın adaylığını açıkladığı sırada söylediği “CHP’de yapılacak fazla bir şey yok. Birlik ve beraberliğinin üst düzeyine ulaşmış bir parti” sözleri oldu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam