CHP’DEN MASKELİ VE SOSYAL MESAFELİ 23 NİSAN KUTLAMASI

CHP’DEN MASKELİ VE SOSYAL MESAFELİ 23 NİSAN KUTLAMASI

Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’nin açılışının 100’üncü yılı olması nedeniyle, Cumhuriyet Meydanında bulunan Atamızın manevi huzuruna çelenk sunumu gerçekleştirdi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle az sayıda katılımın sağlandığı etkinlik sosyal mesafe kuralına uygun olarak düzenlenirken törene; Bilecik CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, Belediye Başkanı Semih Şahin, CHP İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Merkez İlçe Başkanı Berna Pamukçu ve meclis üyeleri katılım sağladı.

Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunurken programın sonunda, parti heyeti ellerinde bulunun uçan balonları gökyüzüne bıraktı.

“23 Nisan aslında yüz yıllık bir destan”

Programın ardından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Milletvekili Yaşar Tüzün, başta Bilecikli hemşehrilerinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutladığını ifade ederek; “23 Nisan aslında yüz yıllık bir destan. Böylesine bir destanın oluşmasında, yazılmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarına bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Tabi bilindiği üzere tüm dünyada koronavirüs salgınının olması nedeniyle istenilen düzeyde kutlamalar olmuyor. Biz de Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi ailesi olarak Belediye Başkanımız Semih Şahin ile birlikte böyle bir etkinlik planladık. İnşallah önümüzdeki yıllarda daha görkemli, daha coşkulu bayramlarda buluşmak umuduyla” dedi.

“Önemli olan yüreklerdeki kalabalık ve coşku.”

Milletvekili Tüzün’ün ardından konuşan Belediye Başkanı Semih Şahin, salgın nedeniyle buruk bir 23 Nisan coşkusu yaşadıklarını ifade ederek; “Herkesin  23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Bu 23 Nisan’ı salgın nedeniyle maalesef böyle sessiz bir ortamda içimiz buruk bir şekilde kutluyoruz. Hepimizin yüreğinde özellikle evlerimizdeki çocukların yüreklerinde Atatürk sevgisi, Cumhuriyet sevgisi hala pırıl pırıl duruyor. Önemli olan yüreklerdeki kalabalık ve coşku. Onun yeterince bun kentte arttığına inanıyorum. Daha da çok artacak inşallah” dedi.

“Bu gün egemenliğin tek bir kişiden alınıp, kayıtsız şartsız halka verilişinin yıl dönümü”

Son olarak konuşma yapan İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, bugün çok özel ve anlamlı bir gün olduğunu ifade ederek; “Çünkü bu gün egemenliğin tek bir kişiden alınıp, kayıtsız şartsız halka verilişinin yıl dönümü ve yüzüncü yılı. Bilecik Cumhuriyet Halk Partisi olarak dar bir kadroyla bu anlamlı günü kutlamak için Atamızın manevi huzurunda, ona saygımızı ifade etmek amacıyla çelengimizi koyduk. Akabinde saygı duruşumuzu durduk ve İstiklal Marşımızı okuduk. Ben öncelikle bizlere bu güzel vatanı, bu güzel bayramı hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onun tüm silah arkadaşlarının ve bize bu güzel vatanı armağan etmek adına canlarını veren tüm şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam