Chp’den Rumelilere güç birliği çağrısı

Chp’den Rumelilere güç birliği çağrısı

Gölpark Kıl Çadır’da düzenlenen kahvaltı sonrasında konuşan Chp İl Başkanı Çağatay Karaahmet katılımcılara, sandıkta birlik ve beraberlik içerisinde Chp’ye oy verme çağrısında bulundu. Karaahmet konuyla ilgili olarak “ Bu iktidara git diyebilmek için bir güç birliğinin oluşması lazım,  güç birliğinin oluşması lazım. Elbette bütün siyasi partiler aday çıkartacaklar. Bütün siyasi partiler, umudumuz kavga dövüş ortamı olmadan, sükunetle, saygınlığımızı koruyarak neticeye ulaşacaklar ve amacımız da ama aklın yolu bir. Bilecik’te eğere bu siyasi iktidarın uzantısı olan Akp Belediyesine git diyeceksek güç birliği içerisinde olmalıyız.” İfadelerinde bulundu.

“Önce yerelde, sonra genelde iktidar olmayı hedefliyoruz”

Karaahmet konuşmasının devamında şu ifadeleri aktardı:

“Önümüzdeki hafta sandığa gideceğiz. Siyasi partilerin hepsinin kuruluş amacı, belki de yaşam amacı, bir araya gelme amacı, insanların siyaset yapama amacı elbette iktidar olmak. Bizde Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü olarak öncelikle yerelde iktidarımızı kurmayı, ondan sonra da Türkiye genelinde iktidarı almayı, iktidar olmayı hedefliyoruz.

Gelinen süreçte 12 yıllık bir Akp iktidar var. 12 yıllık Akp iktidarından ben memnunun ben bu iktidar süreci içerisinde ben daha fazla zenginleştim, daha fazla varlık sahibi oldum, daha fazla özgürleştim, çocuklarıma daha iyi bir gelecek bırakma imkanı şansı elde ettim diyen bir arkadaşım varsa, elbette buna saygı duyuyorum. Ama bu toplumda hep beraber yaşıyoruz. En son 3 yasağı kaldıracağım, 3 Y’ yi kaldıracağım diye iktidara gelen bu hükümet en son internet ile uğraştıktan sonra Twitter’ı da kapattı. Demokrasi bir anda Türkiye’de son 2 yılda dikdatörlüğe dönüştü, monarşiye dönüştü. Dolayısıyla bunun hesabının sorulacağı gün, bu iktidara bedelinin ödetileceği gün elbette sandık, elbette 30 Mart.

“Bıçak kemiğe dayanmadı, bıçak kemiği kesiyor”

Türkiye’de bir dönüştürme projesi,  bana göre Akp iktidarının kurgulanması var. Kurgulandı ve icraatlarına başladıktan sonra gelinen noktada bıçak kemiğe dayanmadı, bıçak kemiği kesiyor. O yüzden bu coğrafyanın insanı, Türk halkı elbette buna cevabı verecek. Ülkede bir kaos ortamındayız, insanlar öldürülüyor, 8 tane genç toprağa verildi. Bu kinden, bu kavga ortamından bu iktidar nemalanıyor. Kargaşa istiyor ki toplumu ayrıştırayım, toplumu benden olanlar, benden olmayanlar niteliğinde ayrıştırayım. Dolayısıyla, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Genel Başkanım da en son Berkin Elvan hareketinde, yürüyüşünde bunu engellemeye çalıştı. Toplumu itidale davet etti. Bizler, bu iktidara 30 Mart’ta son vereceğiz. Bizler, bu iktidara 30 Mart’ta git diyeceğiz.

Bu yerel seçim, iktidarın gönderilmesi için bir viraj. Bu yüzden 30 Mart’ta alınacak netice belki önümüzdeki dönemde bir erken seçime sebep olacak. Belki bu erken seçim neticesinde de bu iktidar bu ülkenin başından gidecek. O yüzden biz 30 Mart seçimlerini, yerel seçimleri bir genel seçim havasında karşılamayı düşünüyoruz. Yerel seçimlerin ciddi anlamda bu ülkede bir patlama olacağını düşünüyoruz. Bu yüzden de çok önemsiyoruz.

Biz Bilecik’te Cumhuriyet Halk Partisi olarak aday belirleme sürecinde çok ince eleyip, çok sık dokuduk. Genel Merkezimiz, tüm halk nazarında yoklamalar yaparak, bir tek üye bazında değil, tüm halk nazarında anketler yaparak ve çok detaylı anketler yaparak, cinsiyet, yaş, eğitim durumuna göre, oturduğu semte göre çok ciddi bir araştırma yaptı. Aday adaylarımızın arasından bu anlamda halkın en fazla talebini gören Doktor Sungur Turan Bey’i Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkan dayı olarak ilan etti.

“Türkiye patlama noktasında, Bilecik patlama noktasında”

O çalışmalardan, bu güne kadar Bilecik’te birçok yoklama yaptık. Birçok değerlendirme yaptık. Hedefimiz bir, artık Türkiye patlama noktasında, Bilecik patlama noktasında. 10 yıllık belediye iktidarında bu ilin birçok değerleri yok pahasına satıldı. Bu ilin değerleri, bu ilin parası olmadık yerlere harcandı. Kayı Plaza’dan tutun da, belediyenin atölyesine kadar;  Hamsu Vadisi Projesi’nde tutun da, var olan parke taşı üzerine asfalt dökmeye kadar. Bunlar bu memleketin parası. Dolayısıyla bu adama git diyeceğiz.

Biz bugüne kadar yaptığımız bütün yoklamalarda, bundan önceki seçim neticelerinde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bilecik’te olan taban oyunu da dikkate alarak, çok iddialı bir şekilde diyoruz ki, Akp iktidarını, Selim Yağcı’yı Bilecik’ten götürecek tek güç biziz. Eğer bıkkınlığınız, eğer yılgınlığınız varsa, oyuna gelmeyin. Lütfen oyunuzu bölmeyin. Bir şekilde siyasi partiler kurumsal anlamda güç birliği yapamıyorlar,  burada güç birliğini yapmak siz değerli seçmenlerin. Sandıkta güç birliğini yapmak görevi sizlere düşüyor.

“Belediye Başkanı geri vites i oy kaygısıyla yaptı”

Bilecik’imiz kişisel hırsların ön plana çıkartılacağı bir il değil. Cumhuriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi’nin halini görüyorsunuz. Benim siyasi hayatım sona erse bile ben bu yıkımı gerçekleştireceğim diyen Belediye Başkanı geri vites yaptı. O mahalleler fakirleştirildi, o mahallede yaşayanların gayrimenkulleri ucuzlatıldı, yok pahasına gidiyor o mahallede yerler, kaderlerine terk edildi. Dolayısıyla bu bir örnek ve bunu yapan Belediye Başkanı seçimlere 15 gün kala bu işten geriş vites yaptı, oy kaygısıyla yaptı. Demek ki bu adam korkuyor. Bu adam Bilecik halkından korkuyor. Eğer bugün Akp ile yarışan Cumhuriyet Halk Partisi’ni, Dr. Sungur Turan Bey’i bu seçimde desteklemezsek maalesef sevmediğimiz, istemediğimiz bu belediye, bu memlekete belki de 10 yıldır kök söktüren bu belediye, bu memleketin değerlerini, parasını, haraç mezat değerleri satan, parasını harcayan, yandaşı zengin eden bu belediye 5 yıl daha bizi yönetmek durumunda kalacak.

“Bu iktidara hep beraber git diyeceğiz”

31 Mart sabahında pişmanlık duymamak üzere bu gelişen gündemde ben sizlerden Cumhuriyet Halk Partisi sizden oy istiyorum. Bu iktidara hep beraber git diyeceğiz. Ciddi anlamda yolsuzluğa bulaşan bir genel yönetim var. Cumhuriyet tarihinde hiç olmadığı gibi, hiçbir hükümetin 4 tane bakan çocuğu ve Başbakan’ın evladı bu kadar yolsuzluğa bulaşmadı. Yolsuzluğun boyutu 250 milyar dolar civarında. Buradaki tek çözümümüz 30 Mart’ta sandıkta birleşmek.

Bilecik umarım hak ettiği yere Dr. Sungur Turan Bey’i ve Cumhuriyet Halk Partisi’ni getirecektir.

 

 

Chp Bilecik Belediye Başkanı Adayı Sungur Turan’da konuşmasında, şehrin yaşanabilirliği doğrultusunda, suyun ucuz olması gerektiğini belirtirken internetin de bedava olması gerektiğini belirtti.

 

Turan, şehirde genel olarak, sağlık, alışveriş, sosyal ve kültürel faaliyet sorunlarının olduğunu sözlerine eklerken, bunlara yönelik olarak projeler geliştirdikleri de ifade etti. Tıp Merkezleri konusunda da ifadelerde bulunan Turan “Biz, halkın hiçbir fark ödemeden faydalanacağı, emarından, tomografisine kadar olduğu, bir sürü uzman ekibi barındırdığı ve kesinlikle fark ödemeyeceği Tıp Merkezleri açacağız. Bu merkezler, şehrin önce bir tarafında başlayacak ve sonra muhtemelen zaman içerisinde, iki, üç Tıp Merkezi halinde kullanacağız. Aile Hekimliği Sistemi, vatandaşın kısmen ihtiyacını karşılasa da, hastane şartlarından hiçbir zaman insanlar çok mutlu olamıyor, şehir ihtiyacı karşılayamıyor.” Dedi

 

“4 fonksiyonlu Alışveriş Merkezi Projemiz var”

 

Turan konuşmasının devamına şu sözleri ekledi:

“  Şehirde önemli olan ikinci sorun, alışveriş Merkezi meselemiz. Bu şehirde Bursa ve Eskişehir’deki gibi derli toplu bir alışveriş merkezimiz yok. Bizim, garajın olduğu yerde bir alışveriş projemiz var. Bu alışveriş projemizin 4 fonksiyonu var. Bir meydan alanı var, alışveriş yapılan kısmı var, ofislerin olduğu kısım var bir de en alt katta otopark olarak kullanılan alan var. Bunu yaparsak, bu şehirdeki kafelerin, alışveriş merkezlerinin, kitapçıların olduğu alanları yapabiliriz. Bu projeler para gerektiren projeler değil. Her halükarda %50’yle versen her müteahhidin yapacağı projeler. Belediye’ye gelir getiren yapılar da kurulacak. Tıp Merkezi ile ilgili olarak da zaten sağlık merkezi kendi içinde kar getiren şeyler. O yüzden bizim bu konuda da başarılı olmamız % 100 mümkün olan şeyler.

“Her mahalleye bir Belde Evi”

Sosyal projeler olarak, Belde Evleri Projemiz var. Bu Belde Evleri Projelerimizde, her mahallede bir belde evi kurmayı mutlaka düşünüyoruz. Bu belde evleri 2 katlı yapılar. Bu yapıların üst katlarında hanımlar için bir lokal olacak, bu lokalin yanında ki diğer odalarda etüt ve kreşler olacak. En alt kattaki olan yerlerde de el sanatları merkezi olacak. Bu şehrin, hanımları el sanatları olarak geliştirdikleri, ürettikleri malın değerini ben kendilerine vereceğim, hem kendisi hem de çocukları bu imkânlardan faydalanacak.

“Bir insanın su faturasını ödemek için tarihi bir binaya girmesinin mantığı yok”

Belediye Hizmet Binasının eski yeri Kayı Plaza oldu. Şu an belediyenin olduğu alan, bir yangın çıksa belediyenin yerleşecek hiçbir yeri yok. Bir insanın su parasını ödemesi için tarihi bir yapının içerisine girmesinin bir mantığı yok. Biz o yapıyı yine amaçları içerisinde kullanacağız ama esas bizim hizmet binası olarak farklı bir yerde bir hizmet binası yapmayı düşünüyoruz. Bu tarihi olan kısmı da ekonomik ve kültürel gelişimi ve koordinasyon işlerinde ve başkanlık sisteminin olduğu yer olarak kullanmayı düşünüyoruz.

Şehrin merkezinde, bir kültür merkezimiz var. Bu kültür merkezinin yapısını biz 2 katlı bir çelik konstrüksiyonlu bir yapı haline getirmeyi düşünüyoruz. Bunlar da, sinema salonu var, sergi salonlarımız var, tiyatroyu destekleyecek alanlarımız var, açık hava gösterileri yapılacak alanlar kuracağız. Burası yine şehrin kültürünü taşıyacak sistem olarak düşünüldü.

Seven Pasajı’na iki fonksiyonlu proje

Seven Pasajının olduğu alanda 2 yapı var. Bunun alt katı otopark olarak düşünüldü. Bir bölümünde seramik ve mermer sanayisini taşıyan sistem olarak kullanılacak. Diğer bir kısmında da bu memleketi ziraatini yönlendiren bölüm olarak kullanılacak. Seramik bölümünün 2. Ve 3. Katları da bu şehrin kooperatiflerin,  sendikaların, kitle örgütlerini topladığımız bir alan olarak düşündük.

 Bu memleketin bütün yeşil alanları imara açıldı. Nereye giderseniz gidin bu şehrin imar olarak katledildiğini görebilirsiniz. Eğer biz gerçekten buna müsaade edersek, ileride gecekondu gibi bir şehrimiz olacak. Her yerde bina olacak ama ne güneşi görebileceğiz, ne rüzgârı hissedebileceğiz. Yerleşim yerleri çok yanlış olarak yapılıyor.

“Belediye Başkanı olduğumuz gün parti rozetimizi alacağız, cebimize koyacağız.”

Depreme uygun olan arazilerde, 2 katlı, 3 katlı imarlar veriliyor; Uygun olmayan yerlerde 8-10 katlı binalara imarlar veriliyor. Çok çarpık, düzensiz bir yerleşimimiz var. Bizim geniş geniş caddeleri olan, yürüme olanları olan bir şehrimiz olmayacak mı? Bunları mutlaka gözden geçirerek, şehrin bu türlü alanlarını oluşturacağız.

Ben bu şehrin içinde yaşayan herkesi kucaklayacağım. Ben bu memlekette 550 bin’e yakın hasta baktım. İnsanları ayırt etme şansım yok.  O yüzden Belediye Başkanı olduğumuz gün parti rozetimizi alacağız, cebimize koyacağız. Biz, bu Bilecik halkının Belediye Başkanı olacağız, kesinlikle partinin Belediye Başkanı olmayacağız. Ak Parti’den rahatsız olan insanların adresi bellidir. Mutlaka ve mutlaka bu işleri biz çözeriz. Bu şehrin Belediye Başkanı olmak onuru bana yetecektir. Elimden geldiği kadar, namuslu ve dürüst çalışacağıma söz veriyorum.

 

 

Rumeliler Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Sami Elçin’de programı düzenleyen herkese teşekkürlerini ifade ettikten sonra şu ifadeleri aktardı:

 

“Bizler siyasetin en üst belli noktalarında bırakmış insanlarız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin çalışmalarını başarılı olmasını diliyorum. Biz Rumeliler Derneği olarak, 90 sene evvel bu topraklara gelmiş, bayrağımıza, toprağımıza, ezanımıza sahip çıkmış, çıkmaya da devam edeceğiz. Yönetimdeki bütün arkadaşlara vermiş oldukları kahvaltıdan dolayı derneğim adına, üyelerim adına sizlere çok teşekkür ediyorum. Belediye çalışmaları için başarılarınızın devamını diliyorum. Ayrıca, bu müesseseyi devralan üyemiz Kızılay Başkanı Selami Çınar’ a da burada ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.  Geçmişten hesap sormazsanız, gelecek hesap vermez başka bir şey söylemiyorum, saygılar sunarım.” BETÜL SÖNMEZER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. en sonunda başardınız – derneğinizi en sonunda siyasete soktunuz. üç partiden oluşan adaylara yemek verdiniz bu normal peki chp olan özel kahvaltı ne demek bunu kabul etmiyoruz.

  2. efendim!!!!!!!!!! – güç birliği yapalım,mı nereden başlayalım,oyların hepsini size verelim sizde bizi küçümseyin,oyları size verelim meclis listesine başkaları girsin,oyları size verelim mahalleye bile uğramayın hatta yolunuzu değiştirin,oyları size verelimpartiye arka kapıdan bile girmeyelim AMA OYLARI YETERKİ VERELİM,YOK ÖYLE ÜÇ KURUŞA BEŞ KÖFTE !!!! Bizim milletimiz nereye oyunu vereceğine kendi hür iradesi ile karar verecektir,

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç