CHP’LİLER KOMİSYON KARARLARINA NEDEN ÇEKİMSER KALIYORLAR?

CHP’LİLER KOMİSYON KARARLARINA NEDEN ÇEKİMSER KALIYORLAR?

Turgay Yılmaz: “Benim katılmadığım, görüş bildirmediğim komisyonlara katkım olamaz”

İl Genel Meclisinde iki üye ile temsil edilen Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik üyesi Hikmet Turan ile Gölpazarı üyesi Turgay Yılmaz komisyonlardan gelen kararlar oylandığı zaman çekimser kalıyorlar.

 Neden çekimser kaldıklarıyla ilgili görüşlerini aldığımız CHP Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz: “Meclisimizde grubumuz olmadığından komisyonlara giremiyoruz. Dolayısıyla komisyonlara herhangi bir olumlu veya olumsuz katkı söz hakkımız yok. Dolayısıyla komisyonlardan gelen raporlara katılmadığımız için çekimser kalıyoruz. Bundan sonraki komisyonlara giremediğimiz için de yetkimiz dahilinde söz söyleme hakkımız yoktur, dolayısıyla da katılmayacağız” dedi.

“Girseydik olumlu veya olumsuz durumlarımızı komisyonlarda belirtebilirdik”

Peki komisyonların sayıları 5 ile sınırlandırılmak mecburiyetinde mi? Ayrıca komisyonlarda görev alsaydınız tepkileriniz nasıl olurdu? sorularımıza Yılmaz, “Girseydik o zamanki düşüncelerim o günkü şartlara uygun komisyondaki düşüncelerimiz nelerse onları ifade ederiz, olumlu veya olumsuz durumlarımızı komisyonlarda belirtebilirdik. İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonları 7 kişiden oluşabiliyor. İstenirse buralara girme hakkımız doğabilirdi ama o kapıyı açık tutmadılar. Dolayısıyla bütün komisyonları 5’er kişiyle sınırladıklarından dolayı da giremedik. Benim katılmadığım, görüş vermediğim ve bildirmediğim komisyonlara katkım olamaz” diye cevap verdi.

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. ben de olsam – akp ve mhp liler.topu topu 2 tane chp li il genel meclisi üyesi var.alsaydınız komisyonlara evet veya hayır oyu kullanırlardı.şimdi ben de olsam çekimser

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam