“Çocuklarımız, koruyucu ailelerimizin sevgisiyle geleceğe daha iyi hazırlanacaklardır”

“Çocuklarımız, koruyucu ailelerimizin sevgisiyle geleceğe daha iyi hazırlanacaklardır”

Vali Bilal Şentürk, çocuk evlerinde koruma ve bakım altında kalmakta iken koruyucu aileye verilen 8 yaşındaki kızımızı, koruyucu ailenin evinde ziyaret etti.

Vali Şentürk, eşi Münevver Şentürk, Gölpazarı Kaymakamı Muhammet Emre Canpolat, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hatice Dost ile birlikte müdürlüğe bağlı çocuk evlerinde koruma ve bakım altında kalmakta iken koruyucu aileye verilen 8 yaşındaki kızımızı, koruyucu ailesi Ayşe-Harun Aydoğdu çiftiyle evinde bira araya geldi.

Yaklaşık 2 ay önce koruyucu aile olan İlçe Müftüsü Harun Aydoğdu ailesinin, gösterdikleri sevgi, şefkat ve yakın ilgiden dolayı teşekkür eden Vali Şentürk, ”Kızımızı, çocuk evini ziyaretimde bana kahve yapmıştı, o zaman tanışmıştık. Kendisi çok tatlı ve güzel bir evladımız. Koruyucu ailemizin 3 evladı varken 8 yaşındaki kızımızı da aile ortamı sıcaklığını yaşattılar. Çocuklar için aile önemli. Koruyucu ailemizin, anne-baba sevgisiyle yaklaştığı için teşekkür ederiz. Kızımızın, huzur ve güven dolu sağlıklı aile ortamında geleceğe umutla bakacak. Toplumsal olarak dayanışmadan mutluluk duyuyoruz. Çocuklarımız, koruyucu ailelerimizin sevgisiyle geleceğe daha iyi geleceğe hazırlanacaklardır.” dedi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaretin ardından Vali Şentürk, Kaymakamlık ve Belediye işbirliğinde kurulan aş evini ziyaret ederek, Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri tarafından hazırlanan yemek menüsü hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Canpolat ve Belediye Başkanı Hayri Süer ile birlikte koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında gönüllü kursiyerlerin, cerrahi maske ürettiği İlçe Halk Eğitim Merkezinde çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şentürk ve eşi Münevver Şentürk, daha sonra İlçe Stadında ve belediye tarafından Cumhuriyet Meydanında oluşturulan ”Şehitler Meydanı”nda incelemede bulundu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam