• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Demirci’yi Kınıyorum”

“Demirci’yi Kınıyorum”

Cansız konuyla ilgili şunları aktardı:

“Bilecik Cumhuriyet Halk partisi merkez ilçe başkanlığı makamından istifa eden eski ilçe başkanı Muhiddin Demirci 24/06/2013 günü basın mensuplarının sorularını cevaplandırmıştır. Yapılan bu röportajdaki konuşmaların tamamı hakkında yorum yapmak bana düşmez. Herkes haddini bilirse HUZUR olur diye düşünüyorum. Yetkililer değerlendirmelerini yapacaklardır herhalde. Tabii bu yazımızın içeriğini oluşturan gerekçe; o günkü röportajda Muhiddin Demirci’nin İl Disiplin Kurulu hakkında söylediği sözlerdir. Ne demişti orada gazeteci arkadaşımızın “Didem Gültekin’in İl Disiplin Kurulundan geçtiğini” hatırlatması üzerine, İl Disiplin Kurulundan bağımsız olarak karar vermediğini, bu kararın CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet’in baskısı altında çıktığını açıkça telaffuz etmiştir.

Bu tür konuşmaların partimize ne kadar zarar verdiğini hepimiz yakinen görüyoruz. Kurullara ve şahıslara saygı duymayanlar kendileri de saygın olamaz ve siyaseten de zarar görürler. CHP Bilecik İl Disiplin Kurulu bağımsız bir kuruldur. Bu kurulda yer alan arkadaşlarımız da her biri ayrı ayrı değerli ve saygın kişilerdir.

Böyle olduğu gerek partililerimiz gerekse Bilecik halkı tarafından bilinmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi Bilecik İl Disiplin Kurulundaki her bir arkadaşımız kendi iradeleriyle karar verme yetisine sahiptirler. Bir kere bu anlamda sarf etmiş olduğu sözle Muhiddin Bey kuruldaki arkadaşlarımı zan altında bırakarak hakaret etmiştir.

Diğer taraftan Disiplin Kurulu Yönetmeliği Madde 23 “Disiplin Kurullarına gönderme yetkisi bulunan yönetim birimlerinin kararları ile Disiplin Kurullarınca verilen disiplin cezaları hakkında, partini her kademesindeki toplantı ve kongrelerde görüşme yapılamaz……” demektedir.

Bu maddeye aykırı davrandığı hususunda Muhiddin Bey daha önce de Disiplin Kurulu Başkanı Mehmet Cansız tarafından sözlü olarak uyarılmış olmasına rağmen, Demirci aynı tavrını bir kez daha basın huzurunda tekrar etmiştir. Bu tavrından ve konuşmasından dolayı Disiplin Kuruluna sarf etmiş olduğu sözlerden dolayı Demirci’yi Cumhuriyet Halk Partisi İl Disiplin Kurulu Başkanı olarak kınıyorum.

Saygıdeğer parti üyelerimiz ve partiye üye olmayıp da gönül vermiş dostlarımız, yol arkadaşlarımız Cumhuriyet Halk Partisi her zaman olduğu gibi bugün de içinde bulunduğu durumdan en başarılı şekilde yüzünün akıyla çıkacaktır.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. sen bırak bu işi – sen bırak bu siyaseti memet bey.sana yakışmıyor.senin çevreni chp kullanmak istiyor.ama yapamıyor.çevren seni sen olduğun için seviyor böyle giderse sen o yakınlarını kaybedeceksin.sen siyasi bilgin yok sadece hırsın var.bu basın açıklamasını senin yazmadığını herkes biliyor.sami akolan seni listesinden silmeseydi sen şimdi çok iyi bir mhpliydin.partiye faydan yok partide sana fayda vermiyor.hatta sen hala zarardasın iyi düşün.tüzün zamanında herkes işini becerdi sen bir kardeşini sözünü aldığın halde işe yerleştiremedin.bırak artık bu işi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam