Deniz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

Deniz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Açıldı

 

İsmetpaşa Mahallesi Dedeoğlu Caddesi No:46 Dedeoğlu Camii karşısında hizmet vermeye başlayan kurumun açılışını Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Enver Kandil, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Muhammet Akgül ve kurum sahibi İsmail Öz yaptı. Edilen duanın ardından kesilen kurdele ile açılan kurum, Bilecik’te özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilere kapılarını açmış oldu.

Kurum hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kandil, kurumda zihinsel engellilere, işitme engellilere ve özel öğrenme güçlüğü çeken öğrencilere yönelik bireysel eğitim ve destek eğitimi verileceğini belirtti. Öğrencilerin okullarına devam edeceklerini okuldan sonra haftanın belli günlerinde kuruma gelerek eğitim alacaklarını kaydeden Kandil, Özel Bilecik Deniz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Bilecik’te bu tür eğitim veren kurumların sayısının 3’e çıktığını söyledi. Öğrencilere eğitim-öğretimde verdiği destekten dolayı İsmail Öz’e teşekkür eden Kandil, başarı dileklerinde bulundu.

Öğrencilerin eğitimlerine önemli destek sağlaması açısından tecrübeli öğretmenler tarafından verilecek eğitimlerin yanı sıra öğrencilerin huzuru ve konforu içinde her şey düşünülmüş. Oyun odaları, eğitim odalarının bulunduğu merkezde ayrıca velilerin çocuklarının eğitimler esnasındaki performanslarını izleyebilmesi için bir televizyon bulunuyor.

Merkezin Kurucusu İsmail Öz de, kurumlarını açmalarındaki temel amaçlardan bir tanesinin engelli öğrenciler olduğunu söyledi. Bunun yanında özel eğitim de verebildiklerini aktardı yani işitme, zihin ve öğrenme güçlüğü çeken öğrencilere yardımcı olmaya çalışacaklarını kaydetti. Şu anda kurumlarında 50’ye yakın öğrencinin eğitim aldığını belirten Öz, öğrencilere faydalı olabilmek adına her türlü imkanı sağladıklarını söyledi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam