• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DERESAKARI ve ÇUKURÖREN KÖYLÜLERİNİN KÜLTÜR GEZİSİ

DERESAKARI ve ÇUKURÖREN KÖYLÜLERİNİN KÜLTÜR GEZİSİ

Köy imamları, sosyal etkinlikler kapsamında köylüleri tanıştırmak, kaynaştırma amacıyla 4 günlük bir gezi düzenlediler. Gezi ulaşımı ise Bilecik’in turizm seyahat firmalarından TURSAB ve A grubu Acente belgeli Edebalı Turizm tarafından gerçekleştirildi.

Gezide ilk durak Konya oldu. Burada tarihi yerler ve camiler gezildikten sonra Nevşehir ve Kapadokya’ya geçildi. Oradan sırasıyla Tarsus yedi uyurlar, Adana, Gaziantep ve son olarak da Şanlıurfa’ya gidilerek buralarda tarihi yerler, camiler, Balıklı Göl ve müzeler ziyaret edildi.

Gezinin son gününde Ankara’da Kocatepe ve Hacı Bayram camileri gezilerek Anıtkabir ziyaret edildi. Anıtkabir ziyaretinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’na denk gelmesi ise katılımcılara daha duygulu anlar yaşattı.

Geziyi düzenleyen imamlar Küçük ve Taşcan, otobüs yolculukları sırasında bol bol Kur’an okuyup dua edilerek gittiklerini belirttiler. Ayrıca ilahiler söyleyerek samimi, neşeli bir gezi olduğunu ifade ettiler.

Geziye katılan Deresakarı ve Çukurören köylüleri de, “Hocalarımızdan Allah razı olsun. Onların sayesinde gidip göremediğimiz birçok yeri gezip gördük. Farklı şehirleri ve insanları tanıdık. Çok memnun kaldık. Bundan sonraki günlerde başka illerimizi de gezip görmek istiyoruz. Ayrıca Edebalı Turizm Seyahat’e de çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam