Devlet Demiryolları yol yenileme çalışmaları

Devlet Demiryolları yol yenileme çalışmaları

Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Devlet Demiryolları Genel Müdür Yardımcısı İsa Apaydın, 1. DDY Bölge Müdürü Hasan Gedikli, Yol Yapım Daire Başkanı İsmail Mürtezaoğlu, Yol Daire Başkanı Selahattin Sivrikaya ve diğer yetkilerle birlikte İstasyon mevkisindeki tren garında yol yenileme çalışmalarını inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
Apaydın, yaptığı konuşmada, Ankara-İstanbul hattındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, Bilecik'ten Pamukova istasyonları arasındaki bölgede DDY'nin 17 kilometrelik yol yenileme çalışması yapıldığını bildirdi.
 
Üst yapının büyük bir kısmını 20 Eylül'e kadar tamamlamayı hedeflediklerini belirten Apaydın, şunları kaydetti:
 
"Elektro mekanik işlemlerimiz devam ediyor. Artık demiryollarında Ankara-İstanbul etabında hızla sona doğru yaklaşıyoruz. Bilecik, Bozüyük, Arifiye, İzmit ve İstanbul etabıyla birlikte hızlı trene, bu bölgelerimiz de kavuşacak. Devlet demiryollarında yatırımlar artıkça yol yapımlarında da modernizasyona gittik. İlk defa panel döşeyen makinayla burada panel çalışması yaptık. Bu makine, 36 metrelik panelleri alıp yola döşüyor. Daha kısa sürede daha uzun metrajda yollar yapabiliyoruz. Bu çalışmalarla demiryolları daha da güzel hizmetler verecek. Şu an yaptığımız çalışmalar konvansiyonel normal hattımız ama bu hattımızın da hızlı trenlerin üst yapısında 60'lık ray traversi kullandığımız gibi bu rayda 60'lık ray traversi haline getiriyoruz. Burayı istediği zaman hızlı trenlerimizde de kullanabilecek hale getiriyoruz."AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam