Dikenli Boğaz Eylül’de Bitiyor

Dikenli Boğaz Eylül’de Bitiyor

İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda konuşan Karayolları 14. Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcıoğlu, Vezirhan-Gölpazarı yolunun 12,2 kilometresinin ihale edildiğini belirtti. Yaklaşık 3,5 kilometresinin önceki yıllarda tamamlandığını ifade eden Yazıcıoğlu, “Bu sene müteahhit firma çalışmalara başladı. Şu anda hızlı bir çalışma devam ediyor. 6 km belirlemiştik ancak müteahhit firma ‘Kesinlikle bu sene bitireceğim.’ Diyor. Bu sene kesinlikle herhalde Eylül ayının sonuna doğru bu yol bitirilmiş olacak.”

Gölpazarı İl Genel Meclisi Üyesi Turgay Yılmaz, her toplantıda olduğu gibi bu toplantıda da yol çalışmaları ile ilgili söz aldı. Yılmaz, “Bu yolun artık bitmesini istiyoruz.” dedi.

 

“Gölpazarı halkı 4 yıldır mağdur”

 

İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz şöyle konuştu:

“4 yıldan beri Dikenli Boğaz, bizim yol meselemizi burada dile getirdik getirdik sonucuna ulaşamadık. 4 yıldan beri Gölpazarı halkı mağdur durumda. Her zaman söylemişimdir, bu gün hiçbir ilçede olmayan otobüs firması Gölpazarı’nda var. Günde 5 arabamız yolcusunu götürüyor ama bu arabalarımızla yolu bir türlü bitiremedik. Ben de dahil. Tangır tangır her gün buraya geliyorum. Bizim arabalarımızda böyle.

Sevindim bizim komşumuz Yenipazar ilçesinin yeni yapılan yolunun tamamının programa alınmasına. Gurur duyuyorum. Ama Gölpazarı’nın yolunu da böyle bir icazetli, 3 km-5 km-8 km-10 km. Ben her gün o yoldayım. Bu yolumuz bitmedi. Yine 10 kilometrelik yolumuz vardı.

 

‘Yolumuz bir an evvel bitsin istiyoruz’

 

Ben geçen seferde dile getirdim. Artık yollarımız müteahhide verilme pozisyonundan çıkmış, tamamen düz bir yolumuz kalmıştı. Karayolları kendi imkanlarıyla bu yolu yapabilirdi. Söyledim, Müdür Bey de ‘Bu uygundur.’ dedi. Daha bizim yollarımız bitmeden Gölpazarı içinden yolun yapılacağı yere kadar yeri kaplama asfalt yapıldı. Biz de istiyoruz ki yolumuz bir an evvel bitsin.

 

‘Yolumuz sadaka verir gibi yapılıyor’

 

Şimdi bir başka yerlerdeki yol programının tamamı alınıyor. Gölpazarı’na 3 km-5 km sadaka verir gibi 8 km yol yapılıyor. Yani ben artık bu yolun bir an evvel bitmesini istiyorum. Ben Gölpazarı halkının temsilcisiyim.

Bu yol yapılmadığı için biz çok göç veriyoruz dışarıya. İnsanımız kaçıyor. Araçlar gelmiyor. Nakliye ücretleri pahalı. Her şey pahalı.”

Müdür Yardımcısı Yazıcıoğlu’nun “Biz oranın ihalesini geçen sene yaptık” demesi üzerine Yılmaz, “Biz 2 yıldır mağduruz. Bu yolun tamamını alın.” dedi.

Vali Vekili Çınar Yılmaz’ın “Biz 2 yıldır mağduruz.” demesi üzerine gülümseyerek, “Önümüze bakalım biz arkaya bakmayalım.” dedi.

 

“Otobüs geçiyor insan geçmiyor”

 

İl Genel Meclisi Üyesi Yılmaz ayrıca Gölpazarı’nın merkezindeki yol sıkıntısını da gündeme getirdi. Yılmaz, “Gölpazarı içinden Yenipazar devlet yolu geçiyor, karayollarımızın yolu geçiyor. Tam ilçe merkezinden garaj yoluna kadar. Dar bir yol. Yol asfalt yapıla yapıla şişmiş. Bizim Belediye Başkanımız karayollarına gerekli olan bilgiyi aktarmış. Biz istiyoruz ki karayolları şehir içerisindeki yolu kazısın. Yolun altyapılarını biz yaptıralım, genişletelim. Garaj yolu, otobüsler geçiyor insan geçemiyor. 1 otobüs koca yolu kaplıyor. O yol programa alınıp yapılacaktı. Aşağı yukarı 1 kilometrelik yol. Yenipazar oradan geçiyor, büyük araçlar oradan geçiyor.” diyerek yetkililere yol hakkında bilgi vererek yapılmasını talep etti.ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. duyuru – bilecik bursa yolundan ne haber sözde sayın yetkililer bileciğik sanayisinin yükünü bu yol çekiyor bundan haberiniz var mı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam