DÜKKANLAR YAKLAŞIK 3 TRİLYONA SATILDI

DÜKKANLAR YAKLAŞIK 3 TRİLYONA SATILDI

 Bilecik Belediye Sarayı encümen salonunda bugün Bilecik Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Tetik başkanlığında gerçekleşen ve 31 kişinin katıldığı ihale sonucu Bilecik Belediyesi 11 taşınmazdan 9 taşınmazı ihale yoluyla sattı. 9 taşınmazdan 1 taşınmaza iştirakçi katılmazken 8 taşınmasın ihalesi sonucunda Bilecik Belediyesi, 2 milyon 775 bin 600 TL gelir elde etti.

 

En Sorunsuz İhale 1 Nolu Dükkanda Gerçekleşti

 1 nolu dükkan ihalesine kiracısı Yaşar Aslım vekaletinde oğlu Tamer Aslım girdi. KDV hariç 210 bin TL muhammen bedeli satışa çıktı ve Tamer Aslım 210 bin 500 TL teklif ile ihale sahibi oldu.

 2 nolu dükkan 210 bin TL muhammen bedeli satışa çıktı ve toplam 3 katılımcı ihaleye girdi. Bu katılımcılar 20 tur açık teklif sonucunda ihale şartı ile son teklifleri yazılı olarak yaptılar. 20’inci turda 302 bin 100 TL fiyat kapanan teklif kapalı teklif üzerinde mevcut dükkan kiracısı Gürol Medik’in 400 bin TL teklifi ile ihaleyi kazandı.

3 nolu dükkan 210 bin TL muhammen bedeli satışa çıktı ve 2 katılımcı ihaleye girdi. 210 bin 500 TL ile Edebali Turizm adına Aytaç Tunga ihaleden çekilerek mevcut dükkan kiracısı Yıldırım Çınar verdiği 210 bin 600 TL teklif ile ihalenin sahibi oldu.

 4 nolu dükkan 225 bin TL muhammen bedeli satışa çıktı ve 3 katılımcı ile ihale edildi. Verilen teklifler sonucunda mevcut dükkanda kiracı olarak bulunan Sırmalılar Sürücü Kursu adına Aydın Hızlı 275 bin TL’de ihaleden çekildi ve 290 bin TL ile 4 nolu dükkanı Emin Değirmen ihaleyi alan şahıs oldu.

 

30 yıllık kiracı olan Çınarlar dükkanlarını alamadılar

5 nolu dükkan 225 bin muhammen bedeli satışa çıktı ve 5 iştirakçi katıldı. Belediyenin 30 yıllık en eski kiracısı olan İlhami Çınar 303 bin TL fiyata gelince ihaleden çekildi ve 337 bin TL teklifi ile ihaleyi Mustafa Acar kazandı.

6 nolu dükkan 235 bin muhammen bedel ile satışa çıktı ve 5 iştirakçi katıldı. Mevcut dükkanda yine 30 yıllık kiracı olan Selami Çınar ihale teklifini saat 10:00’dan sonra yaptığı için ihaleye katılamadı. 4 katılımcı ile ile gerçekleştirilen ihale 405 bin TL’de Arfettin Palacıoğlu’nun ihaleden çekilmesi ile ihale 405 bin TL veren Erol Çim’de kaldı.

7 nolu dükkan 235 muhammen bedel ile satışa çıktı ve 5 iştirakçi katıldı. Mevcut dükkanda yine kiracı olan Selami Çınar ihale evrak teslim saatini geçirdiği için bu ihaleye de katılamadı. Adı geçen dükkanın ihalesini  431 bin 500 TL fiyat teklifi veren Aydın Uçkan kazandı.

 

Açık arttırma kızışınca kapalı usule geçtiler

8 nolu dükkan en fazla iştirakçi ve en yüksek fiyatı ile satıldı. Bu dükkan da toplam 7 katılımcı ihaleye girdi. 255 muhammen bedeli ile satışa çıkan dükkan 20 tur döndükten sonra 453 bin 600 TL fiyat ile kapandı. Bu tur sonrası Nuri Hoşgör ve Vedat Uçkan arasında kapalı fiyat teklifine geçildi. 461 bin TL kapalı zarf usulü teklif veren Vedat Uçkan dükkan sahibi oldu. 

Son olarak 274,85 metre kare ile en büyük dükkan olan (üst kattaki kahvehane) 9 nolu dükkanın satışına geçildi. Bu dükkana  hiçbir iştirakçi olmadı için ihale edilemedi. Meclis kararı ile tümünün satışının gerçekleştirileceği taşınmazlardan 1 adet dükkan ile 1 tuvaletin ihalesi yapılmaması dikkatlerden kaçmadı.

Diğer taraftan Edebali Turizm adına ihaleye katılan Alper Tunga ihaleye alınmayınca yazılı itiraz etti. İtirazı değerlendireceğini belirten komisyon başkanı bu konuyla ilgili sorulan sorulara komisyon kararından sonra net cevap verebileceklerini ifade etti.

Öte yandan yapılan ihalenin kesinleşme süresinin ardından gerekli resmi işlemlere başlanacağı kaydedildi.

ERHAN TOKA – CANER ALKAN

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam