DÜNYANIN EN GENİŞ KÖPRÜSÜ AÇILDI.DEĞERLENDİRMELERİ NE OLDU?

DÜNYANIN EN GENİŞ KÖPRÜSÜ AÇILDI.DEĞERLENDİRMELERİ NE OLDU?

İstanbul Boğazına inşa edilen “dünyanın en geniş köprüsü” Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Türkiye ve dünyadan çok sayıda liderin katılımıyla hizmete açıldı.

Birçok özelliği bakımından Türkiye ve dünya mühendislik tarihi için büyük bir kilometre taşı olma niteliğindeki köprü ile otoyolun açılışı dolayısıyla Sarıyer Garipçe’de vatandaşların da katılımıyla tören düzenlendi.

Açılış törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bakanlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Otoyol ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, konukları selamlayarak, açılışı yapılan köprünün ve otoyolun İstanbul’a, ülkeye, millete, Avrupa ve Asya kıtalarına, tüm insanlığa hayırlı olmasını diledi.

Dünyanın en geniş köprüsü unvanını kazanan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışının ardından Bilecik’teki Ak Partili siyasilerden de değerlendirmeler geldi. AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık açıklamaları şu şekilde:

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİLİ ELDEMİR: “BU GURUR AZİZ MİLLETİMİZİN.”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün tarihe medeniyete, refaha ve güçlü bir geleceğe yeni bir köprü olduğunu ifade eden AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir yaşanılan bu büyük gururun sahibinin aziz Türk milleti olduğu ifade etti.

AK Parti Bilecik Milletvekili Eldemir, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu gurur aziz milletimizin. Temel atma töreni 29 Mayıs 2013’te yapılan, 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, 320 metreyi aşan kule yüksekliği ile eğik askılı köprü sınıfında dünyanın en yüksek kulesine sahip Yavuz Sultan Selim Köprümüz tarihe medeniyete, refaha ve güçlü bir geleceğe yeni bir köprü olarak hayata geçiyor.
Türkiye’mizin güçlenerek büyümesi ve ilerlemesini istemeyen egemen güçler ile taşeron olarak kullandıkları DAEŞ, PYD, PKK, FETÖ ve nicelerine rağmen bu necip milleti hak ettiği seviyeye taşımak davasında bir nefer olmaktan duyduğum mutluluğu ifade etmek istiyorum. Bugün yaşadığımız büyük gururun sahibi olan aziz milletimize hayırlı olmasını temenni ederken, yaşanan hain darbe girişiminden sonra Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kasteden hainleri lanetliyor, kirli emellerine asla ulaşamayacaklarını ifade ediyor, milletimizin ve devletimizin bekası için şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah’ tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

 BELEDİYE BAŞKANI YAĞCI: “İSTANBUL BOĞAZI’NIN 3. İNCİSİ.”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü İstanbul Boğazı’nın 3. incisi olarak gören Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Kuzey Marmara Otoyolu projesi ve İstanbul Boğazı’nın 3. incisi Yavuz Sultan Selim köprüsü Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız’ın katılımıyla bugün hizmete açılıyor. Ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun.”

İL BAŞKANI KARABIYIK: “2023-2053-2071 VİZYONUMUZDAN BİZİ ASLA VAZGEÇİREMEYECEKLER.”

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yapımının 39 ay gibi kısa bir sürdüğünü ve 3 milyar dolara mal olduğunu ifade eden Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık: “Her ne kadar bu ülkeyi bölmek isteseler de, darbe girişiminde bulunsalar da, her gün terör eylemlerine kalkışsalar da; yatırımlarımızdan, çalışmalarımızdan, 2023-2053-2071 vizyonumuzdan bizi asla vazgeçiremeyecekler.”dedi. Ak Parti İl Başkanı Karabıyık, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yapımı 39 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan ve 3 milyar dolara mal olan, dünyanın en geniş, en uzun asma köprüsü olan boğazın üçüncü incisi Yavuz Sultan Selim Köprüsü cumhurbaşkanımızın liderliğinde 27 ağustosta trafiğe açıldı.

Her ne kadar bu ülkeyi bölmek isteseler de, darbe girişiminde bulunsalar da, her gün terör eylemlerine kalkışsalar da, yatırımlarımızdan, çalışmalarımızdan, 2023-2053-2071 vizyonumuzdan bizi asla vazgeçiremeyecekler.”

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam