DUYMUŞ AK PARTİLİ OLDU
admin • 10 Şubat 2016 15:21:51 
DUYMUŞ AK PARTİLİ OLDU
Ak Parti İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın toplantısıyla rozetini takan Duymuş’un heyecanı dikkatlerden kaçmadı. Heyecanını kendisi de dile getiren Duymuş, ilk günden beri olmak istediği partide olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

 

MECLİS ÜYELERİ DE AK PARTİLİ OLDU

 Duymuş’un haricinde ise Vezirhan belediye meclis üyelerinden İsmail Cingil ve  Serkan Garip de Ak Parti rozetini takan isimler oldu.Cingil ve Garip’e rozetlerini Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı taktı.

 

 

BAYRAK’TAN TERÖRE LANET

Toplantını n açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Kadir Bayrak sözlerine terör olaylarını kınayarak başladı. Bayrak, “Son 24 saat içerisinde 9 tane güvenlik görevlimiz şehit oldu. Bu ihanet şebekesiyle ilk günden beri mücadele eden ve mücadele ederken şehitlik mertebesine eren bütün güvenlik görevlisi kardeşlerimize Allah’tan gani gani rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Geride kalan yakınlarına da, milletimize de Allah’tan sabırlar diliyorum. Yine bu vesileyle az önce cenaze namazını kıldığımız Bilecik Türk Ocak’ının kurucusu Metin Zevkli ağabeyimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Onun da mekanı cennet olsun.”dedi.

 

 

BAYRAK “KENDİSİNİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLUYUZ”

Başkan Duymuş’un rozet takma töreniyle ilgili olarak da Bayrak şu ifadelerde bulundu:

“ Bugün burada Vezirhan Belediye Başkanımızın partimize katılışı ve rozet takma töreniyle alakalı olarak toplanmış bulunuyoruz. Allah’ın Resulü Ufuk Peygamber şu dünya hayatını uzun bir çöl yolculuğunda bir ağacın gölgesinde gölgelenmek olarak nitelendiriyor. Hayatımız bundan ibaret. Önemli olan az önce hayırla yad ettiğimiz şehitlerimiz gibi, Metin Zevkli ağabeyimiz gibi şu baki kalan kubbede hoş bir seda bırakmak. Biz AK Parti kadroları olarak bu gaye olarak yola çıktık, milletimize hizmet etmeye gayret ediyoruz. Bir kardeşimiz de bize dedi ki bu kutlu davada ben de yer almak istiyorum, ben de bu baki kalan kubbede hoş bir seda bırakmak istiyorum dedi. Biz de onun bu icabetini kabul ettik. Genel merkezimiz de buna onay verdiler. Biz kendisini aramızda görmekten son derece mutluyuz. Bu kararının belediye başkanımızın başta kendi şahsına, ailesine, beledimize ve ilimize hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Hayırlı uğurlu olmasını niyaz ediyorum.”

 

 

DUYMUŞ, “Benim değil Vezirhan halkının menfaati için buradayım”

Başkan Bayrak’ın ardından konuşan Duymuş ise baştan beri Ak Parti içerisinde olmak istediyse de şartlar gereği bu güne nasip olduğunu belirtti. Parti değişiminde kendisinin hiçbir menfaati olmadığını ifade eden Duymuş, “Benim değil Vezirhan halkının menfaati için buradayım” dedi.

Duymuş şöyle konuştu:

“Öncelikle benim Ak Parti’ye geçmeme vesile olan başta sayın milletvekilimiz Halil Eldemir’e, il başkanımız sayın Kadir Bayrak’a, ilçe başkanımız sayın Fikret Karabıyık’a, meclis üyelerimize, belde başkanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Sizlerin arasında olmaktan mutluluk duyuyorum. Bundan sonraki hedefimiz Vezirhan beldemize, ülkemize hayırlı hizmetler yapmak. Bu hizmetleri yapacağıma inandığım için Ak Parti’ye geçiyorum. Allah utandırmasın, Allah yar ve yardımcımız olsun.

“Gönül isterdi ki ilk başta AK Parti’den seçileyim”

Bilindiği gibi 30 Mart 2014 seçimlerinde belediye başkanlığına seçildik. Bugüne kadar elimizden geldiği kadar Vezirhan’ımıza güzel şeyler yaptık. Gönül isterdi ki ilk başta AK Parti’den seçileyim ama elimizde olmayan nedenlerden dolayı bugüne nasip oldu. İnşallah bundan sonra Vezirhan’a daha güzel hizmet edeceğime inanıyorum. Ekibimizle beraber Vezirhan’a güzel hizmetler yapmak istiyoruz. Benim hiçbir menfaatim ve çıkarım yoktur. İlerideki seçimlerde aday olursam partiye geçerim gibi bir şey söylemedim. Ben menfaat için değil, Vezirhan’ın menfaati için buradayım.”

 

 

Açıklamanın ardından Duymuş basın mensuplarının sorularını şu şekilde yanıtladı.

Gelen tepkileri ve yorumları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Onlara da hak vermek lazım. Bir partiden diğer partiye geçmek bizlerle beraber koşturan kişiler  için de zor. Ama bir sürü dedikodu da yapılıyor. Geçmiş geçmişte kaldı, önümüze bakmak lazım. Güzel şeyler yapmak lazım. Kim ne söylerse söylesin. Saygıyla karşılıyoum. Kem söz sahibine aittir. Biz bundan sonra işimize bakacağız.”

Vezirhan halkı nasıl karşıladı?

2014 yerel seçimlerinden sonra bir defa Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı. 2 defa genel seçim yapıldı. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yapılan oylamada oylar iki katı arttı. Genel seçimlerde yine aynı şekilde 2 kat arttı. Burada halkın tercihinin demek ki Ak Parti olduğunu görüyoruz. 1990 yılından bu yana kadar hep iktidar partisini takip etti halkımız. Bu dönem böyle oldu ama nasip de bugüneymiş.

Ankara’da herhangi bir program olacak mı?

Yerel yönetimler başkanlığımızla yaptığımız görüşmede bu neviden birkaç tane daha geçişin olabileceği bize söylendi. Bunların hepsi başbakanımıza arz edilecek. Sayın başbakanımızın uygun gördüğü bir gün de yine toplantıda rozet takma işlemi olacak. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x