Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği, İhtiyaç Sahipleri İçin İş Başında

Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği, İhtiyaç Sahipleri İçin İş Başında

 

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Dernek Başkanı Arif Durmuş, “Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği olarak, evlerimizde kullanmadığımız halı, kilim, battaniye, küçük gelen giysi ve mutfak eşyalarının değerlendirilmesi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması adına bir kampanya başlattık.

            Üniversitemizin büyümesiyle birlikte gelen öğrenci sayısı arttı ve öğrencilerimizin alamadıkları çeşitli ihtiyaçları olabiliyor. Biz yaptığımız uygulamayı gelen öğrencilerimize karşı bir görev olarak görüyoruz.

            Dernek olarak bu tür çalışmalarda faaliyet gösteriyoruz. Tüm halkımızın Ramazan’ı mübarek olsun. Ramazan ayı verim ayıdır. Bizler dernek olarak başka faaliyetlerde bulunamıyoruz, hiç değilse bu şekilde katkı sağlamak istiyoruz.

            Yardımlarımızdan öğrencilerimiz de, yoksul ailelerimiz de faydalanabilir. Para yardımında bulunmak isteyen vatandaşlarımız olursa o şekilde de yardımları kabul edebiliyoruz.” dedi.

            Sokak sokak gezerek ihtiyaç sahiplerini tespit ettiklerini aktaran Durmuş, bu uygulamada genç dernek üyelerinin çok büyük katkısı olduğunu dile getirdi. Toplanan yardımların artması halinde Bilecik Yardım Sevenler Derneği ile de işbirliği halinde olacaklarını söyledi.

Kampanyaya katılmak isteyenler, 0546 615 21 05 ve 0545 71186 86 nolu telefonlardan Dernek Başkanı Arif Durmuş ve Muhasip Üye Nihat Yelken ile iletişime geçebilir. Yapmaları gereken tek şey adreslerini bildirmeleri, sonrasında hazır bulunan ekipler tarafından belirtilen adrese gidilip yardımlar alınıyor. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam