Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği’nden Üniversitelilere Aşure İkramı

Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği’nden Üniversitelilere Aşure İkramı

 Geleneksel hale gelen etkinlikte, Öğrenci Otağı’nda 4 bin kişilik aşure dağıtıldı.Öğrenciler her sene kendilerini unutmayan Dernek Başkanı Arif Durmuş’a ve dernek üyelerine teşekkür ettiler.

Gerçekleşen etkinliğe MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı ve Dernek Kurucusu Hüseyin Şensoy ile AK Parti Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı ve Dernek Üyesi Orhan Şişman da katıldı.

Etkinlik ile ilgili konuşan Bilecik Edebalı Kültür ve Araştırma Derneği Başkanı Arif Durmuş, bu tür etkinliklerin daha önceki yıllarda da gerçekleştiğini ve ilerleyen yıllarda da gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyledi. Durmuş, “Biz derneğimiz tarafından burada aşure ikramı yapmayı düşündük. Bundan sonra her yıl burada daha geniş kapsamda bu tür ikramlar yapmaya devam etmeyi düşünüyoruz. Üniversitemizin adının Şeyh Edebali Üniversitesi olmasının büyük bir anlamı var. Burada yetişen üniversite öğrencilerimizin örf, adet, gelenek ve inançlarını yayacaklarına canı gönülden inanıyorum.” dedi.

MHP Bilecik Belediye Başkan Adayı Hüseyin Şensoy da, “Kurucusu olduğum Edebalı Kültür ve Araştırma Derneğimizin bu yöndeki çok önemli bir etkinliğinde bulunmak bizleri memnun etti. Bundan dolayı başkanımıza etkinliği düzenleyen kurul üyelerine teşekkür ediyoruz, Allah kabul etsin diyoruz.

Aşure bildiğiniz gibi bir birliktelik anlamında çok önemli bir mesajı veren geleneğimiz. Bu aşamada ben tekrar kendilerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti Bilecik Belediye Başkan Aday Adayı Orhan Şişman ise etkinlikle ilgili şöyle konuştu:

“Mübarek bir ayın içerisindeyiz, Allah’a hamdolsun çok şükür. Bu ayın her şeyden önce bütün insanlık için hayırlı olmasını diliyoruz. Bugün burada yine başkanımız bizleri de davet etti. Ben de Edebalı Kültür ve Araştırma Derneğinin bir üyesiyim. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Bu güzel günlerin toplumumuza, hayırlara vesile olmasını birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, pekiştirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Yine başkanımıza, derneğimize, öğrenci kardeşlerimize teşekkür ediyorum.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam