• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Eğitim ve spor işbirliği” protokolü imzalandı

“Eğitim ve spor işbirliği” protokolü imzalandı

Atatürk İlköğretim Okulu'nda düzenlenen imza töreninin açılış konuşması Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürü Lütfü Doyuk tarafından yapıldı. Doyuk, şu ifadelerde bulundu:
" Ülkemiz genelinde sporun yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi çalışmaları çeşitli proje ve uygulamalarla tüm illerimizde devam etmekte olup lisanslı ve lisanssız sporcuların da sayıları her geçen gün artmaktadır. Türkiye geneli lisanslı sporcu sayısı 2010 yılında 471.028, 2011 yılında 1.765.001 iken 2014 yılında ise 3.177.593’e ulaşmıştır. İlimize ait lisanslı sporcu sayısı 2010 yılında 6560 iken 2014 yılında 11.902’ye ulaşmıştır. Türkiye Geneli il spor merkezleri her yaş grubu spor yapanların sayısı 2012’de 167.644 iken 2013 yılında 502.852, 2014 yılında bu sayı 527.487ye çıkmıştır. İlimizde ise 2014 yılı her yaş grubu spor yapanların sayısı 3988’dir. Çocuk ve genç nüfusuna sahip olan ülkemizde lisanslı sporcu sayılarının daha da arttırılması aynı zamanda okul sporlarımızın, federasyon ve il faaliyetlerimizin çoğaltılması uluslar arası başarılara ulaşılması hedeflenmiştir.
Bu hususta genç ve sporcu potansiyelini okullarımızda görmekteyiz amacımız İlimiz okullarında eğitim ve öğretim gören öğrencilerimize sporu tanıtmak spor kültürünü aşılamak aynı zamanda okullarımızda gençlik ve spor etkinliklerini yaygınlaştırmak ve geliştirmek öğrencilerimizin serbest zamanlarını kültürel ve sportif etkinliklerle geçirmelerini sağlamaktır. İlimizde tüm bu sosyal ve sportif faaliyetlere yönelik kurslarımızı Müdürlüklerimizin ilgili personellerinin yönetiminde tüm okullarımızın katılımını sağlayarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ait spor tesislerini en verimli şekilde kullanmak amacı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalanmasına karar verilmiştir.Protokolümüz hayırlı uğurlu olsun"
"Öğrencilerin sadece akademik başarılarını önemsemiyoruz"
Doyuk'un ardından ise sözü İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak aldı. öğrencilerin sadece akademik başarılarını değil bunun yanında sosyal, kültürel, bilimsel ve sportif faaliyetlerle de gündeme gelmelerini istediklerini belirten Doyuk şöyle konuştu:"Son günlerde yapmış olduğumuz çalışmalar sizlerin de malumu. öğretmenlerimize TUBİTAK aracılığı ile proje hazırlatmayla ilgili 150 öğretmenimize sertifika verdik, onları 3 gün boyunca eğittik. Bunlar öğrencilerimizin bilimsel gelişimine katkıda bulunacak. Dün yine İstanbul'da açılan İnovasyon fuarına katıldık Milli Eğitim Müdürlüğü olarak. Yine bunun yanında müzik öğretmenlerimizle bir toplantı yaptık, okullarımızda ki egzersiz çalışmalarının arttırılmasına yönelik. Bunlar ne demek arkadaşlar, malumunuz korolarımız varaynı zamanda, öğrencilerimizin tiyatro etkinleri var bunların arttırılması yönünde bütün tedbirlerimizi alıyoruz bugün burada da iki müdürlüğümüz arasında da sportif faaliyetlerin arttırılması amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz bu neyi içeriyor arkadaşalr, karşılıklı salonlarımızın ortak kullanımı, aynı zamanda açılacak kurslarımızın birlikte planlanması. Buradaki hedefimiz öğrencilerimizin bu mevcut imkanlardan en üst seviyede yararlanmaları ve bu salonlarımızdan çeşitli sportif imkanlarımızdan da en üst seviyede öğrenci sayısının arttırılmasını amaçlamaktadır. Ben sayın müdürlerimize emeği geçen bütün arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum."
İmza töreninin sopnunda ise Altınkaynak ve Doyuk birbirlerine hediye takdiminde bulundu.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam