EGL MEZUNLARI BULUŞTU

EGL MEZUNLARI BULUŞTU

 

Toplantıları organize eden M. Janrat Karaahmet, buluşmaya dair yaptığı basın açıklamasında şunları aktardı:
“Yurdun dört bir yanından yaşayan mezun ağabeylerimiz, arkadaşlarımız ve kardeşlerimiz zamanlarını ayırarak bu buluşmaya katıldı. Kendilerine sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım.
Ama Bilecik'te yaşayan arkadaşlarımızdan, okulumuzun eğitimcilerinden hiç kimsenin katılmaması veya temsilci göndermemesi, onca yoldan gelen misafirlerimizin dikkatinden kaçmamıştır.
1971 yılında mezun olup da o günden beri ilimize uğrayamamış, yaşam mücadelesi içinde arkadaşları ile ilişkisi kopmuş ağabeylerimiz ve arkadaşlarımız yemekte karşılaştılar. 40 yıl sonra karşılaşan bu insanların yaşadığı duygu seli kelimelerle ifade edilemez.
Hasret çeken insanları bir araya toplamak, ayrıca her yıl ortalama 200 kişiyi kentimize getirerek kentimizin reklamını yapmak ve kentimize ekonomik katkı sağlamak beni mutlu kılmaktadır.
Bu organizasyonu tek başıma yapmaktayım. Ne mezun olduğumuz okul yöneticilerinden ne başka bir kurumdan, 'Sen ne yapıyorsun? Nasıl yapıyorsun? Ne şekilde yardımcı olalım' şeklinde bir yaklaşım görmemekteyim. Organizasyonun tarihini o yılın ocak ayında ilan etmekteyim. Onun için kimsenin haberim yok demeye hakkı yoktur. Ama ben her şeye rağmen, yaradan ömür verdikçe dışarıdan gelen dostlarımın desteği ile bu organizasyonu tertip etmeye devam edeceğim. Varsın kimse destek olmasın. Varsın baltalamaya çalışsınlar. 
Hele ki sayın valimizin öncülüğünde yapılan Gölpark'ta (Pelitözü Göleti) gerçekleştirdiğimiz kahvaltı sırasında arkadaşlarımızın piknik alanına dair yaptığı yorumlar beni çok mutlu etmiştir.
Diğer yandan toplantıya katılanların ufak bir eleştirisini burada dile getirmeden geçemeyeceğim. Bu muhteşem alanın en büyük sorunu tuvalet sorunudur. Parkın iki ucunda bulunan tuvaletlerin birisinin kapalı olması, gelen misafirlerimizin iki tuvalet arasında koşuşturmalarına sebep olmuştur. Bu da güzellikler içinde ufak bir eleştiri olarak bana yansımıştır. Ben de bu eleştiriyi Bilecik kamuoyu ile paylaşmak istedim. Belki yetkililer okur da hemen önlem alırlar.
Ortaokulundan mezun olup da liseyi başka bir okulda bitiren ama başkalarına inat Ertuğrul Gazi Lisesi ruhunu ve sevgisini unutmayan sevgili kardeşimiz İbrahim Başaran'a, yemeğe yaptığı hatırı sayılır katkıdan dolayı arkadaşlarım adına çok ama çok teşekkür ediyorum.
Pilava olan katkılarından dolayı da Turgut Özen ve Erdal Erşan'a teşekkür ederiz. 
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam