EKİM AYI TOPLANTILARI HURMAYLA BAŞLADI

EKİM AYI TOPLANTILARI HURMAYLA BAŞLADI

 

İl Genel Meclisi Ekim Ayı toplantıları başladı. İki gündem maddesinin görüşüldüğü birleşimde İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporlar okunarak oybirliğiyle kabul edildi.

Toplantı Başlamadan Gündem Dışı Konuşmalar Yapıldı

Birleşime geçilmeden önce söz alan Ak Parti Bilecik İl Genel Meclis üyesi H.Hüseyin Çelik Hac ibadetini yerine getirdiğini, gidemeyenlere de nasip olması dileklerini ileterek, kutsal topraklara gitmeye niyetli olanların genç yaşta gitmelerini tavsiye etti. Ak Parti Bilecik İl Genel Meclis üyesi H.Hüseyin Çelik’in meclis üyelerine hurma dağıtmasıyla başlayan toplantı da MHP Grup sözcüsü Zeki Uyanık hac ibadetini yerine getiren H.Hüseyin Çelik’in Allah katında kabul olması dileklerini sundu. Uyanık, dünyada 5 Ekim, Türkiye’de ise 24 Kasım tarihinde kutlanan Öğretmenler gününü de tebrik ederek, geçtiğimiz Kurban Bayramını da kutladı. MHP Grup sözcüsü Zeki Uyanık son olarak 1 Kasım’da yapılacak genel seçimlerin başta ülkemize ve ilimize hayırlı olması temennilerini ileterek, çok çalışanın kazanmasını istediklerini belirtti. Daha sonra söz alan MHP Pazaryeri İl Genel Meclis üyesi Haluk Filizli ilçelerindeki öğretmen sıkıntılarına dikkat çekti.

Osman Varolu Teşekkür Etti

Bu konuşmaların ardından birleşimin ilk maddesine geçildi. Geçtiğimiz ay komisyona havale edilen Yenipazar ilçesi, Belkese köyünün köy yerleşik alanı ve civarı tespiti haritasının revize edilmesi talebi hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen Divan katip üyesi Oğuz Sertler tarafından okundu. Söz alan MHP Yenipazar Meclis üyesi Osman Varolu, başta komisyon üyeleri olmak üzere İl Özel İdaresi İmar ve Bayındırlık birimi çalışanlarına Teşekkür etti. Oylanan madde oy birliğiyle kabul edildi.

Komisyon Raporu Kabul Edildi

Birleşimin ikinci ve son maddesi yine İmar ve Bayındırlık komisyonundan gelen rapor oldu. Buna göre Bozüyük ilçesi, Kızılcapınar köyü, Darmezar mevkii tapunun İ23B14B pafta, 956 No’lu 5763,24 M2 yüzölçümlü Mülkiyeti Orhan Yüksekkaya’ya ait taşınmaz üzerine Akaryakıt ve Servis istasyonu alanı yapmak maksadıyla hazırlatılan imar planı talebi komisyon üyelerince yerinde incelendiği ve her hangi bir sakıncası olmadığı belirtildi. Oylamaya sunulan komisyon raporu oy birliğiyle kabul edildi.

Görüşülen iki madde ile Ekim Ayı birleşimi sona erdi.

ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam