ELDEMİR MÜJDEYİ VERDİ

ELDEMİR MÜJDEYİ VERDİ

ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ 27 TEMMUZ’DA
Bilecik AK Parti Milletvekili ve AK Parti Milletvekili adayı Halil Eldemir, Bozüyüklülerin hastane konusu ile ilgili beklediği müjdeyi verdi. 200+50 yatak kapasiteli Bozüyük Şehir Hastanesi’nin ihalesinin 27 Temmuz’da yapılacağını kaydeden Eldemir: “Bozüyüklü hemşehrilerimiz sağlık yatırımı anlamında tek noktadan fevkalade hizmet alacaklar. İnşallah 2020’nin sonlarına doğru Bozüyük Şehir Hastanesi’ni hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş oluruz” dedi.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Milletvekili Halil Eldemir, 2015 yılı seçimleri öncesinde Bozüyük’e hastane yapılması sözünü verdiklerini hatırlatarak: ’27 Temmuz tarihinde nasip olursa Bozüyük Şehir Hastanesi’nin ihalesi yapılacak. 200+50 yatak kapasiteli bir Bozüyük Şehir Hastanesi inşa edeceğiz. 5 yıldızlı otel kalitesinde, konforunda yapacağız. Bozüyüklü hemşehrilerimiz Yeşilkent – 4 Eylül Mahalleleri arasında mekik dokumaktan kurtulacaklar. Sağlık yatırımı anlamında tek noktadan fevkalade hizmet alacaklar” dedi. AK Parti Milletvekili Halil Eldemir açıklamasının devamında “2015 yılı seçimlerinde Bozüyük’e Devlet Hastanesi yapılması için bir söz verdik. 2015’ten bugüne kadar yaklaşık 2,5 seneyi geride bıraktık. Bu süre zarfında Bozüyük Belediye Başkanımız Fatih Bakıcı ile birlikte hastane yeri ile alakalı ön etüt çalışmalarını tamamladık. Neticesinde Belediye Başkanımızın çabalarıyla hastane yeri kamulaştırma işlemleri yapıldı. Plan değişiklikleri yapıldı. Hastanenin yerelde yapılması gereken tüm işlemler tamamlandı. Genelde ise yatırım programına alınması ve projelerin yaptırılması işi kalmış oldu.
‘Tek noktada fevkalade hizmet alınacak’
2017 yılında biz buranın projelerinin yapım işini başlattık. 2018 yılında da yatırım programına aldırdık. Neticesinde 27 Temmuz tarihinde de ihalesi nasip olursa yapılacak. 4 Haziran itibariyle ihale ilanına çıkmış oldu. 200+50 yatak kapasiteli bir Bozüyük Şehir Hastanesi inşa edeceğiz. 5 yıldızlı otel kalitesinde konforunda yapacağız. Bozüyüklü hemşehrilerimiz Yeşilkent – 4 Eylül Mahalleleri arasında mekik dokumaktan kurtulacaklar. Sağlık yatırımı anlamında tek noktadan fevkalade hizmet alacaklar.
‘Bozüyük’ün simgesi olacak’
Bozüyük’ten Eskişehir istikametine giderken çevre yolumuzun hemen yanında Musapınarı dediğimiz mevkide, Çağlar Kent’in hemen yanındaki boşlukta olacak. Yeri de çevre yolumuzun hemen kenarı. Adeta Bozüyük’e gelip gidenlerin görebileceği Bozüyük’ün simgesi olarak göreceği fevkalade güzel bir mimari eser ortaya çıkacak.
‘2020 sonunda inşallah hizmete sunacağız’
İhale süreci Temmuz ayının 27’sinde tamamlandıktan sonra ihale değerlendirmeleri olacak. Değerlendirmelerden hemen sonra bunu Sağlık Bakanlığımız onaylar. Onaylandıktan sonra kısa süre içinde yer teslim edilir, yatırım başlar. Ama inşallah biz buraya 2018 yılında temel atmış olacağız. Yatırım sürecinde de Sağlık Bakanlığımız 2 yıl gibi bir zaman veriyor. Bizim seneye inşaatımızın kabası tamamlanmış olur. 2020’nin sonlarına doğru da inşallah bu hastaneyi hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş oluruz.’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam