EMNİYET MART AYI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

EMNİYET MART AYI FAALİYET RAPORUNU AÇIKLADI

Bilecik Emniyet Müdürlüğü Mart ayı faaliyet raporunu açıkladı. Buna göre 5372 kişinin yapılan kimlik kontrolü neticesinde ilimizde 26, diğer illerden değişik suçlardan aranan 27, şüpheli olmak üzere toplam 53 kişi yakalandığı belirtildi.

53 KİŞİ YAKALANDI

Ay içerisinde yapılan faaliyetler yapılan yazılı açıklama ile şu şekilde aktarıldı;

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/03/2016 ile 31/03/2016 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

5372 kişinin yapılan kimlik kontrolü neticesinde ilimizde 26, diğer illerden değişik suçlardan aranan 27, şüpheli olmak üzere toplam 53 kişi yakalanmıştır.

 İlimiz Gazipaşa Mahallesinde Meydana Gelen Silahla Tehdit Olayının Şüpheliler Yakalandı

16 Mart tarihinde İlimiz Gazipaşa Mahallesinde gerçekleşen silahla tehdit olayı meydana geldi. Silahla tehdit olayı ile ilgili olarak, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin yapmış olduğu kapsamlı ve aralıksız çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren şüphelilerin kimlik ve adres bilgilerine ulaşıldı, şüpheliler yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi.

 İlimiz Cumhuriyet Mahallesinde Otodan Hırsızlık Olayı Gerçekleşti, Olayın Şüphelisi Yakalanarak Adli Mercilere İntikal Ettirildi

03 Mart tarihinde İlimiz Cumhuriyet Mahallesinde gerçekleşen otodan hırsızlık olayı ile ilgili olarak; Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde, olayın şüphelisi suç aleti ile birlikte yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi.

 İlimiz İsmetpaşa Mahallesinde Suç İşleme Şüphesi Bulunan Bir Alkollü Şahıs Üzerindeki Silahla Yakalandı

27 Mart tarihinde İlimiz İsmetpaşa Mahallesinde, üzerinde silah bulunan alkollü şahıs suç işlemesinin önlenmesi kapsamında, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi.

 İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

İl merkezinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 5 adet içkili restaurant, 21 adet kıraathane, 12 adet kafe, 5 adet internet kafe, 5 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 13 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 2 Oyun Salonu denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 11 Kıraathane, 3 İnternet Kafe, 10 Çay Bahçesi, 1 Hamam denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 17 Kahvehane, 3 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 3 İçkili Yer, 3 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Gölpazarı İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 3 işyeri denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 10 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 3 Tekel Bayii, 1 Hamam denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 5 Kıraathane, 2 İçkili Yer, 2 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 2 İçkili Yer, 2 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Kabahat Nevi Suçlarla İlgili Olarak,

Dilencilikten 2, Sarhoşluktan 4, Gürültüden 6, Tütün Mamullerinin Tüketilmesinden 26olmak üzere toplam 38 kişiye 3.885,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

 Trafik Denetimlerinde;

 1. Hız ihlali yapan 2566 sürücüye,
 2. Alkollü araç kullanan 28 sürücüye,
 3. Emniyet Kemeri takmayan 18 sürücüye,
 4. Kırmızı ışık ihlali yapan 10 sürücüye,
 5. Kasksız motosiklet kullanan 1 sürücüye,
 6. Park yasağı bulunan alanlara park eden 285 sürücüye,
 7. Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 307 sürücüye,
 8. Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 26 sürücüye,
 9. Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 10 sürücüye,
 10. Araç sigortasını yaptırmayan 44 sürücüye,
 11. Diğer kural ihlalleri için 391 sürücüye olmak üzere

Toplam 3686 şahsa 902.473,00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam