• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Emniyet Mensupları, Bilecik Basınıyla Buluştu

Emniyet Mensupları, Bilecik Basınıyla Buluştu

 

İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, “Biz her zaman halkın desteğine muhtacız.” dedi.

Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli müdürler, Bilecik’te görev yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Polisevi’nde gerçekleşen kahvaltıya İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu, İl Emniyet Müdür Yardımcıları Zafer Erdoğan ile İlhan Akgüneş ve İl Emniyet Müdürlüğü’nde görevli şube müdürleri katıldı.

Bilecik basınıyla polisinin tanışıp kaynaşması amacıyla düzenlenen organizasyonda Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşu ve çalışmaları hakkında kısaca bilgi veren İl Emniyet Müdür Vekili Topçu konuşmasının devamında şunları aktardı:

“Bizim teşkilatımızın varlık sebebi hem toplumda otoriteden çok dirlik düzeni sağlamak. Bizim önce kendimizin adalet dağıtmamız lazım. Kendi personelimizin en küçük hatası toplumda infiale yol açabilir. Taraf olmamız infiale yol açabilir. Biz tarafsızız, eşitiz, adiliz. Bu şekilde de olmaya devam edeceğiz.

Biz her zaman halkın desteğine muhtacız. Bizim kuruluşumuzdaki kişilerin sayısı belli ancak biz vatandaşla, halkla bir bütün olabilirsek, oradan bize geri dönüş olursa yani ilişkilerimiz bir şekilde iyi olmalı. Bizim bunun için Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz var. Zaman zaman okullarla, çocuklarla biz daha çok irtibatta oluyoruz. Bunun sebebi yetişkinlere ne anlatsak çözüm olmuyor. Yani değişen bir şey olmuyor. Yeni neslimizi koruma altına almak lazım. Onları zararlı faaliyetlerden uzaklaştırmak için neler yapabiliriz diye düşünüyoruz.

Birçok olayı kameraların desteği, vatandaşlarımızın da yardımıyla çözme imkanı yakalayabiliyoruz. Her olay parmak izinden çözülmüyor eskisi gibi. Yönetişim şart. Bu toplumdaki huzuru sağlamak açısından güvenlik konusunda sadece biz değil toplumun her kesimi buna katkı sağlamak zorunda bence.” dedi.

İl Emniyet Müdür Vekili Topçu konuşmasının sonunda, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 168. Yıldönümü kutlama programı hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen toplantı sonunda katılımcılar Polisevi önünde hatıra fotoğrafı çekildi. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam