• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
En Temiz Köy Yarışması Sonuçlandı

En Temiz Köy Yarışması Sonuçlandı

    Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Bilecik'in En Temiz Köyü” yarışması sonuçlandı. Pazaryeri'ne bağlı ve çömlekçilik el sanatları ile ünlü Kınık Köyü jüri üyelerinin oylarıyla ikinci seçildi.
    Vali Yardımcısı Süleyman Deniz başkanlığında, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Oktay Özker, ÇED ve İzin Şube Müdürü Metin Özkan, Çevre Denetimi ve Yönetimi Şube Müdür V. Cemil Vardar ve İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Şube Müdürü Muharrem Dumansızoğlu'ndan oluşan heyet detaylı bir çalışma sonrasında Bilecik'in temiz köylerini seçti.
    Kanalizasyon veya foseptik sistemlerinin tamamlanmış olması, atık su bertarafının sağlandığı arıtma tesisi veya doğal arıtma sistemlerinin bulunması, hayvan gübreliklerinin hijyenik şartlara uygun olarak düzenlenmiş olması, yolların toz kaldırmayacak şekilde kaplanmış olması, ağaçlandırma çalışmasının yapılmış olması ve çöplerin düzenli toplanması gibi kriterler ışığında karar veren heyet en temiz köy seçimini neticelendirdi.
    Gölpazarı'na bağlı Kurşunlu Köyü, birinci seçilirken, Çömlekçilik El Sanatları ile adını duyuran Pazaryeri'ne bağlı Kınık Köyü ikinci, Yenipazar'a bağlı Yukarıboğaz köyü ise üçüncü oldu.
    Dereceye giren köylerin 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri esnasında Bilecik Valiliği tarafından ödüllendirilecekleri belirtilirken, il birincisi olan Kurşunlu Köyü, Türkiye'nin en temiz köyü yarışmasında Bilecik'e temsil edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam