Ensar Vakfı’ndan Açıklama

Ensar Vakfı’ndan Açıklama

Çelik, “Şirvan ve arkadaşları bu haber sitesinde belirtildiği gibi ne teröristtir ne de adı sanı bilinmeyen birileridir. Kaldıkları yurtları terk etmek mecburiyetinde olan arkadaşlarına yardımcı olan, Ensar Vakfı’na bildiren, hamiyetperver vatan evlatlarıdır” dedi ve şöyle devam etti:

 

“Şirvan kardeşimiz gibi öğrencilerimiz bizlerin yüz akıdır”

 

“Bilindiği gibi Ensar Vakfı, Türkiye genelinde yaklaşık 35 yıldır faaliyet gösteren, ülkemizin 80 noktasında şubesi olan, Bakanlar Kurulu kararıyla Kamu yararına hizmet eden bir vakıftır. Vakfımızın temel amacı milli ve manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetiştirmektir. Bilecik’te ise kuruluşumuzun üstünden çok az bir zaman geçmesine rağmen bu misyon çerçevesinde ilimizdeki öğrencilerin barınma sorunlarına yardım etmek görevlerimizdendir.

Bu çerçevede ilimizde cemaat, hizmet, yurt ve evlerinde kalan Üniversite öğrencileri, iktidara yönelik olumsuz propaganda yapıldığından dolayı rahatsız oldukları ve artık o evlerde ve yurtlarda kalamayacaklarını, kendilerine bu konuda yardımcı olmamızı istediklerinde Ensar Vakfı olarak biz bu konuya duyarsız kalamazdık. Nitekim öğrencilerden bize gelen bu tür talepler çoğalınca Bilecik genelinde öğrencilerin kalabilecekleri evler kiraladık ve öğrencilerin bu evlerde kalmalarına yardımcı olduk.

Ülke genelinde Suriye’den ve çeşitli ülkelerden gelen vatandaşlara millet olarak sahip çıkar iken, Bilecik’te bizden yardım isteyen öğrencilerin bu taleplerine sessiz kalamazdık. Ensar Vakfının zaten misyonu ihtiyaç sahibi öğrencilere sahip çıkmak, öncelikle barınma ve diğer sorunlarında da yanında yer almaktır.

Bu bağlamda vakfımıza başvuruda bulunan öğrencilerle irtibatımızı Üniversitede okuyan Şirvan gibi kardeşlerimizle kurmaktayız. Kaldı ki Şirvan, vakfımızın Üniversite temsilciliğini yapmaktadır.

Habere konu olan Şirvan kardeşimiz, 4 yıldır Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde Kamu Yönetimi bölümünde okuyan öğrencimizdir. 4 yıl boyunca, bırakın terör olaylarını, adı olumsuz hiçbir şeyle anılmamış bir öğrencidir.  Ülke genelinde son zamanlarda öğrenci evlerinde ve yurtlarında yaşanan sıkıntılar ilimizde de yaşanmış olup, bu sıkıntıları yaşayan öğrencilerimizin Şirvan kardeşimizle irtibata geçerek sorunun çözümü noktasında yardım istemeleri neticesinde, bizler de Ensar Vakfı olarak öğrenci kardeşlerimizle yardımcı olmak adına sorumluluk duygusuyla hareket ederek gerekli çalışmaları yapmaktayız.

Şirvan kardeşimiz de, evlerden ve yurtlardan ayrılmak zorunda kalan öğrencilere ev bulma konusunda Vakfımız adına yardımcı olmaktadır. Fakat öğrenci kardeşlerine bu yardımda bulunduğu sırada isminin

Bu haber sitesi tarafından terör kelimesiyle yan yana anılmasının ve ilimizin huzurunu bozan, tehlikeli bir kişi olarak tanıtılması tamamıyla iftiradır. Şirvan ve arkadaşları haber sitesinde belirtildiği gibi ne teröristtir ne de adı sanı bilinmeyen birileridir. Kaldıkları yurtları terk etmek mecburiyetinde olan arkadaşlarına yardımcı olan, Ensar Vakfı’na bildiren, hamiyetperver vatan evlatlarıdır. Asıl sorgulanması gereken, yurtlarını ve kaldıkları evleri terk etmek zorunda bırakılan öğrencilerimizin sahiplenilmesi mi, yoksa bu çocukların neden yurtlarını terk etmek zorunda kaldıkları mı? Kaldı ki Başbakanımız yapmış olduğu konuşmalarında bu durumda olan öğrencilerin devletin bütün imkanları kullanılarak barınma ihtiyaçlarının karşılanacağı yönündeki açıklamaları kamuoyu tarafından da bilinmektedir.

Bize göre Bilecik’te huzuru bozan bu tür maksatlı haberleri yapan ve basın özgürlüğünün arkasına sığınan malum haber sitesidir. Şirvan kardeşimiz gibi öğrencilerimiz bizlerin yüz akıdır. Ensar Vakfı olarak, bu sorumsuzca ve huzuru bozmaya yönelik haberler yapan bu siteyi kınıyoruz.

Bu konuda Ensar Vakfı Bilecik Şubesi olarak gerekli hukuki ve cezai müracaatlarda bulunacağını, mağdur olan öğrencilerimize imkanlarımız ölçüsünde sahip çıkacağımızı da kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz”

Ensar Vakfı Bilecik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çelik’in ardından konuşan Şirvan Kılıç ise adı geçen siteye karşın suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam