ERDOĞAN, ŞEYH EDEBALİ’NİN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

ERDOĞAN, ŞEYH EDEBALİ’NİN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’ne katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, ” Son 16 yıldaki atılımlarımız sayesinde ülkemizi çok farklı ve ileri bir noktaya getirmeyi başardık.” Diyerek savunma sanayisinde büyük gelişmelerin yaşandığını vurguladı.

Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye nasihatinden örnek veren Erdoğan şöyle konuştu; “Teknofest’te gençlerimiz gördüm. Maşallah. Hepsi dinamik bir zihne ve zekaya sahip. Yapıyorlar ve yapacaklar. Devletimizin ve milletimizin tek bir kuruşunun dahi amacımıza uygun olmayan yerlerde kullanılmasına rıza gösteremeyiz. Kaçak göcek de olsa bu yollara tevazu eden varsa eninde sonunda meselenin ortaya çıkacağına ve kendilerinden hesap sorulacağına emin olsunlar. Aksi yönde baskıya uğradığını düşünenler varsa bunları bizzat bizlere bildirmelerini istiyorum.

Hiç kimsenin kişisel çıkarı ülkenin ve milletin menfaatinin üzerinde olamaz. Şeyh Edebali’nin Osman Gaziye dediği gibi ‘İnsan vardır şafak vaktinde doğar, akşam ezanında ölürler. Bütün fed edilmemiş gizlilikler ancak senin fazilet ve adaletinle gün ışığına çıkacak’ bizim de Türkiye hedeflerinde adalet ve faziletle ayrılmaya ilim irfan idare erbabıyla ulaştıracağımıza inanıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam