ESKİ HAMAMIN AKİBETİ MECLİS GÜNDEMİNDE

ESKİ HAMAMIN AKİBETİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Bilecik İl Genel Meclisi Ekim Ayı son birleşimi Bilecik İl Özel İdare Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya İl Genel Meclis Üyeleri ve İl Özel İdare Yetkilileri katıldı. İl genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantı da ilk olarak Mali Hizmetler konusu görüşüldü.

Yapılan toplantının ilk gündem maddesi olan Çöp Konteynır Alımı giderlerinde kullanılmak üzere ‘’Çöp Kamyonu Alımı’’ tertibinden 79.801.28 TL  ve ‘’Temizlik Hizmetleri’’ tertibinden 150.000.00 TL olmak üzere toplam 229.801.28 TL’nin çöp konteynırı için aktarılmasına çoğunluğun onayıyla oy birliğiyle karar verildi.

Özel İdarenin il ve ilçelerde kişi veya şirketlere ücret karşılığı sıcak asfalt yapma talebi ve hangi ücret tarifesinin kullanacağı konusunda il encümenine yetki verilmesi CHP sıralarının “Kendi işimize yetişemiyoruz” tepkisine rağmen oy çokluğuyla kabul edildi.

Planlama ve Bütçe Komisyonunda bulunan gündem maddeleri de oylanarak kabul edildi. Maddelerden ilki olan;  İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün 2018 yılı içerisindeki Bütçesinden Meyve Yetiştiriciliği için 75 Bin TL ve Tarım Makineleri Bütçesindeki 25 Bin TL’nin, Yem Bitkileri Üretim bütçesine aktarılma oy çokluğuyla kabul edildi.

Diğer madde olan; Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü bütçesindeki 35 Bin TL’nin Örtüaltı Topraksız Çilek Yetiştiriciliği Projesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Ekim ayı meclis toplantısının en önemli konularından biri olan eski hamamın akıbetinin ne olacağı ise net bir karara bağlanamadı. Gündemde yer alan eski hamamın olduğu parselin satılmasına tüm meclis üyeleri karşı çıktı.

AK Parti sıralarından söz alan Serkan Yıldırım, Yıkılmasını ve satılmasını doğru bulmadığını ancak Özel İdarenin ortak olduğu bir projeyle değerlendirilmesi taraftarı olduklarını belirtti.

MHP Yenipazar meclis üyesi Osman Varolu; Ekonomik durumdan ötürü şu an da satışı doğru olmayacağını ve kimsenin ederini ödeyemeyeceğini ifade etti.

“YIKALIM, OTOPARK YAPIP BİLECİKSPOR’A VERELİM”

Arsanın satışına karşı olduklarını söyleyen CHP İl Genel Meclis Üyesi Hikmet Turan; “Özel İdare bünyesinde değerlendirilmesini daha doğru buluyorum. Mevcut binayı yıkıp çevreyi temizleye biliriz. Daha sonra ortaya çıkan alanı proje yapılana kadar Bilecikspor’a verelim onlara gelir olsun. Ortam oluşursa ilerleyen zamanda Özel İdare kendisi bir şeyler yapar.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam