• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
FİLİZLİ: “İLÇEDE EĞİTİM SEVİYESİ HER GEÇEN GÜN DÜŞÜYOR”

FİLİZLİ: “İLÇEDE EĞİTİM SEVİYESİ HER GEÇEN GÜN DÜŞÜYOR”

Filizli Pazaryeri’ne iki yıl önce 41 öğretmen atandığını belirterek şu anda sadece 5 öğretmenin görevlerinin başında olduğunu ifade etti. “Şu anda ilçemizde 30 tane ücretli öğretmen ile eğitim verilmektedir” diyen Filizli şunları aktardı:

“İl Milli Eğitim Müdürünün bu teklifi yapmasını rica ediyoruz”

“Geçtiğimiz hafta 2015-2016 eğitim-öğretim yılı başlamıştır. İlimize, memleketimize hayırlı uğurlu olsun diyorum. İlçemiz iki yıl önce 41 öğretmen atandı. Şu anda bunlardan sadece 5 öğretmen ilçede görevlerinin başında. 10 öğretmen evlilik ve iş durumlarından dolayı gittiler. Çoğu da Pazaryeri ilçesinin zorunlu hizmet bölgesinin dışında olduğu için zorunlu hizmetlerini yapmak üzere bir yılın sonunda zorunlu hizmetlerini yapmak için ilçeden ayrıldılar. Çoğu da İstanbul’a gitti bunların. Şu anda ilçemizde 30 tane ücretli öğretmen ile eğitim verilmektedir. Bu konuda en çok öğrencilerimiz etkilenmekte ve gerekli eğitimi alamıyorlar. İlçede eğitim seviyesi her geçen gün düşüyor. Ücretli öğretmenlerin çoğu formasyon sahibi değiller. İlçede şu anda bir tek rehber öğretmenimiz var. Üç ücretli öğretmenin aldığı maaş bir asil öğretmenin aldığı maaşa bedel. Milli Eğitim bunun ticaretinde ve eğitiminde mi?

Biz Pazaryerinin zorunlu hizmet bölgesine alınması için ilk teklif döneminde İl Milli Eğitim Müdürünün bu teklifi yapmasını rica ediyoruz.”

CANER ALKAN

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam