Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
Genç Girişimciler Aranıyor
Sosyal Medyada Paylaş
14 Kasım 2013
admin

Genç Girişimciler Aranıyor

Bu eğitimle ilgili Bilecik Gençlik Merkezi tarafından bilgilendirme standı kuruldu. Şehir merkezinde kurulan standa gençler yoğun ilgi gösterdi. Burada standı ziyaret edenlere proje hakkında bilgi verildi ve konuyla ilgili bilgilendirme broşürleri verildi.

28 Kasım 2013 ve 14 Aralık 2013 tarihleri arasında Bilecik Gençlik Merkezi’nde KOSGEB aracılığıyla 18-29 yaş aralığındaki gençlere yönelik açılacak “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” için başvurular başladı. Kontenjan 30 kişiyle sınırlı olup, başvurular 22 Kasım 2013 saat 18.00'de sona erecek.
“Gencim, Girişimciyim, Güçlüyüm” sloganıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri’nde KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen “Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ile gençlere büyük bir fırsat sunuluyor.

Gençlik Merkezleri’nde ücretsiz olarak düzenlenen girişimcilik eğitimini başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan genç girişimciler, KOSGEB’in yeni iş kuranlara verdiği 30 bin TL’ye kadar hibe ve 70 bin TL’ye kadar faizsiz krediye başvuru hakkına sahip olacak.

Eğitime başvurmak için Bilecik Gençlik Merkezi’ne başvuruda bulunabiliriz.

 

Nedir bu eğitim?

Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aşağıda belirtilen 4 ana modülden oluşan toplam 70 (yetmiş) saatlik sınıf içi ders ve atölye çalışmalarını kapsar.

1.modül, girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizlerini kapsayan 8 saatten oluşur.

2.modül, iş planı kavramı ve öğelerini (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) kapsayan 18 saatten oluşur.

3.modül, iş planı öğelerinin pekiştirilmesine yönelik atölye çalışmalarını (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) kapsayan 24 saatten oluşur.

4.modül, iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususları kapsayan 20 saatten oluşur.

Eğitim ana modüllerine %80 (seksen) oranında devam eden katılımcılar katılım belgesi almaya hak kazanır.

Ayrıntılı bilgi için Bilecik Gençlik Merkezi telefon numarası, 0 228 212 73 09 şeklinde. ZEYNEP KILBAHRİ

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım