“Gençlik Temsilcileri”

“Gençlik Temsilcileri”

Özellikle, bakanlığın “gençlik temsilcileri” isimli projesi çocukların kendilerine yaş olarak daha yakın ve daha enerjik beden eğitimi uzmanları ile spor yapmalarına imkan tanıyor. Bu proje, sporu çocuklar için daha eğlenceli hale getiriyor.

Bilecik Şehir Stadı’na gittiğimde gördüğüm manzara oldukça renkliydi. Gençler, “gençlik temsilcileri” projesi sayesinde, spora vakit ayırmaya ve spor ile eğlenceyi birleştirerek; birer sporcu olma yolunda hızla ilerlemekteler. Türk sporunun geleceği açısından oldukça önemli gelişmeler bunlar…

Çin, Rusya ve ABD’de çocuk yaşta seçilen ve yetiştirilen sporcular ülkelerine olimpiyatlar başta olmak üzere pek çok organizasyonda başarılar kazandırıyor. Bu ülkeler, sporcu seçimini bir sistem içerisinde yaklaşık 50 yıldır uyguluyor. Biz ise, daha yeni yeni sistem üretme ve geliştirme peşindeyiz. Tabi ki geç sayılmaz. Başarıya götürecek her proje her sistem, uygulandığı andan itibaren gelecek için bir ivmedir.

Benim dileğim, bu gibi projeler çoğaltılmalıdır. Ayrıca, bu proje içerisinde yer alan gençlik temsilcilerinin taşeron firmalar elinden kurtarılarak, birer öğretmen olarak değer görmeleridir. Şüphesiz böyle bir proje, taşeron elinden kurtulmuş; daha özgür ve kendine güvenen temsilciler ile daha yararlı olacaktır.

KISA KISA …

·          Ramazan- ı Şerifimiz mübarek olsun.  Ramazanda oruç, sadece mideyi aç bırakmak değildir. Yalana, tok; adalete aç bir anlayış ile nefsi hapsetmektir.

 

·          William Shakspear, 1599 ve 1601 yılları arasında kaleme aldığı “Hamlet “ isimli eserinde, “günümüzde güvenilir insan bulmak o kadar zor ki!” demektedir. Okuduğum anda,  William gel de, şimdi gör dedim.

 

Mısır’da cereyan eden olaylara,  ideolojik gözlükler ile değil;  günümüz dünya demokrasisinin içerisinden bakmak gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam