GERÇEK CHP’Lİ DERSİ VERMEYE HADDİ YOK”

GERÇEK CHP’Lİ DERSİ VERMEYE HADDİ YOK”

İsim vermeden Çakır’a yüklenen Çalışkan, “Kişisel hesaplarla partiden istifa edenlerin partinin başarısı ve geleceği için çalışanlara, partinin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutanlara ‘gerçek CHP’lilik dersi vermeye’ haddinin olmaması gerekir.”dedi.

Çalışkan açıklamasında şunları belirtti:

“Son günlerde delege seçimleri bahane edilerek, partimiz CHP’ye, il ve ilçe yöneticilerine haksız ve asılsız suçlamalar yöneltilmektedir.

Her şeyden önce açıkça vurgulamak gerekir ki, delege seçimleri hukuka, partimizin ilke ve politikalarına uygun olarak demokratik bir ortamda gerçekleştirilmiştir.

Demokrasilerde en önemli yarış seçimlerdir. Partili olmak demek, isminin başında unvan olsun ya da olmasın, partinin başarısı ve geleceği için hiç bir çıkar gözetmeksizin çalışmak demektir. Kişilere ve göreve bağlı olmaksızın partinin ilkelerine, ideolojisine bağlı olarak, çağdaş ve uygar bir Türkiye hedefi için parti içi disiplini çerçevesinde mücadele etmektir.

Gerek 7 Haziran, gerekse 1 Kasım seçim kampanyalarında ortalıkta görünmeyenlerin, çalışıyormuş gibi yapıp sadece vitrine oynayanların, seçimlerde bir oy fazla almak için gecesini gündüzüne katıp hiç kimseden bir şey beklemeksizin çalışan partimiz emekçilerine, partimiz gönüllülerine söyleyecek bir sözü olmaması gerekir.

Ön seçim yapılmadan Belediye Meclisi 2’inci sıraya yazılanların, ön seçim yapılması için hazırlanan bildiriye, ‘Taraf olmak istemiyorum’ diyerek imza atmaktan kaçınanların delege seçimlerini gerekçe göstererek parti içi demokrasiden söz etmeye hakkı olmaması gerekir.

Kişisel hesaplarla partiden istifa edenlerin partinin başarısı ve geleceği için çalışanlara, partinin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutanlara ‘gerçek CHP’lilik dersi vermeye’ haddinin olmaması gerekir.

Bizler, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da partimizin CHP’nin hedefleri doğrultusunda, demokratik çağdaş bir Türkiye idealimizi gerçekleştirmek için, yüreğini ortaya koyanlara yol arkadaşlığı yapmaya devam edeceğiz…

Saygılarımla."

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam