• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Girişimcilik Haftası’nda yerel mucitler icatlarını sergiledi

Girişimcilik Haftası’nda yerel mucitler icatlarını sergiledi

Girişimciliği özendirmek ve bu konudaki farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen “Global Girişimcilik Haftası” çerçevesinde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde bir program gerçekleştirildi. Program kapsamında faydalı model ve patent sahibi yenilikçi ürünleri olan firma kurum ve kuruluşların yer aldığı 2. Yerel Mucitler Sergisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Program ilk olarak Bozüyük Girişimciliği Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Celali Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Gelinen sürecin aşamalarını anlatarak konuşmasına başlayan Yılmaz,

Öncelikle bizler girişimcilik eğitimleri aldık. Bakanlıkta her ilden birer ikişer kişi vardı. Bilecik ilinden de ben gitmiştim. Daha sonra da bunu öğretmenlerimize seminer şeklinde verdik. O arkadaşlar şimdi seçmeli girişimcilik derslerine giriyorlar. Okulumuzda girişimcilik kulübü kurduk. Bu kulüp vasıtasıyla kariyer günleri düzenledik. Başarılı iş adamlarımız, başarı hikâyelerini öğrencilerimizle paylaştı.”dedi.Güney Marmara Otelciler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Bozüyük Girişimcileri Destekleme Derneği Kurucu Üyesi, Bilecik Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Fikret Karaçalı ise genç girişimciler olarak artık “bir icat çıkartmak” gerektiğini düşündüklerini vurguladı. Bilecik İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak da yaptığı konuşmada girişimciliği  verilen eğitimlerle sonuna kadar desteklediklerini belirtti. Yapılan projelerle ve fuarlarla girişimciliği desteklemeye devam edeceklerini belirtti.Açılış programının son konuşmacısı ise Vali yardımcısı Mustafa Güney oldu. “Girişimciliğin önünü açmak, önündeki engelleri kaldırmak bizim devlet olarak, valilik olarak görevimiz” ifadelerinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından katılımcılar tarafından Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Vitra İnovasyon Merkezi, Demir Döküm Ar-Ge Merkezi, Köse Makine, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Mercan Ticaret, Yörem Ayva Lokumu, Boz-Vit, Artım Güneş Enerjisi, Bilecik Bilim Sanat Merkezi, Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Girişimcilik ve Yenilikçilik Kulübü, Tarkan Ünal, Laz Bombası, Bozüyük Girişimcileri Destekleme Derneği tarafından açılan stantlar gezildi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam