GÖLPARK TOPLANTIYI GERDİ

GÖLPARK TOPLANTIYI GERDİ

İl Genel Meclisi Mart Ayı toplantıları gergin başladı.

Salı günkü ilk birleşimde 4 madde görüşülerek karara bağlanırken, ilk madde görüşmeleri gergin geçti.

GÖLPARK İKTİDAR VE MUHALEFETİ GERDİ, BAŞKAN TOPLANTIYA ARA VERDİ

Görüşülen birinci maddede Gölpark mesire alanı içinde BEBKA Destekli olarak Özel idare tarafından yaptırılan taşınır ve taşınmazların (kamp karavan alanı, engelli wc ve banyo, egzersiz alanı ve aletleri ile akülü tekerlekli sandalye, dinlenme ve oturma bankları, güvenlik sistemleri gibi) mevcut protokole ek bir tutanak düzenlenerek 5302 Sayılı kanunun 10.ve 64.maddeleri kapsamında mülkiyeti İl Özel İdaresinde kalmak şartı ile Bilecik Belediyesine tahsisen devri talebi iktidar ve muhalefet üyeleri arasında tartışmalara neden oldu.

3

ZEKİ UYANIK; “KOMİSYONLAR İNCELESİN”

MHP Grup sözcüsü Zeki Uyanık adı geçen yerleri komisyonlar marifetiyle incelenmesini talep ederken, Ak parti grup sözcüsü H.Hüseyin Çelik komisyonlara gerek olmadığını belirtti. MHP’li Uyanık konunun ilk defa Meclis gündemine geldiğini, zaten maddeye olumlu oy kullanacaklarını, ancak komisyon tarafından incelenmesinin ardından Meclis gündemine gelmesinin daha doğru olacağını belirtti.

4

H.HÜSEYİN ÇELİK; “KOMİSYONLARA GEREK YOK”

Ak parti grup sözcüsü H.Hüseyin Çelik ise konunun daha önce Meclis gündemine geldiğini, sadece mevcut protokole ek tutanak eklenecek olmasından dolayı komisyonlara gerek olmadığı ifade etti.Meclis başkanı Serkan Yıldırım’ın parti grup sözcülerine bir kaç defa sormasına rağmen sonuç alamayınca toplantıya 5 dakika ara verdi. Aranın ardından ilgili maddenin komisyona havale edilip edilmemesi oylandı. Ak partili üyelerin “EVET” MHP ve CHP’li üyelerin “HAYIR” oylarıyla madde oy çokluğuyla kabul edildi.

2

OSMANELİ 75.YIL ANADOLU LİSESİ PANSİYON ONARIMINA 10 BİN TL.

Birleşimin ikinci maddesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebine istinaden Osmaneli 75.Yıl Anadolu Lisesi pansiyon onarım giderlerinde kullanılmak üzere 10.BİN TL. giderlerin 2016 Mali yılı bütçesi “Ortaöğretim genel müdürlüğüne bağlı Okulların Onarım” giderleri tertibinden Osmaneli ilçe Özel İdare Müdürlüğünün ilgili bütçe tertibine aktarılarak karşılanması talebi görüşüldü. Konu hakkında Genel Sekreter yardımcısı M.Akil Şahin Meclis üyelerine bilgi verdi. Madde oy birliğiyle Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

5

OKULLARA 474 BİN TL. ÖDENEK AKTARILDI

Birleşimin üçüncü maddesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün talebine istinaden Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı Okul ve kurumların donatımlarında kullanılmak üzere Destek Hizmetleri Müdürlüğünün ilgili tertiplerine 474.BİN TL. giderleri için 2016 Mali yılı bütçesi “Mamul Mal Alımları” tertibinde bulunan ödeneğin aktarılması talebi görüşüldü. Madde hakkında Genel Sekreter yardımcısı M.Akil Şahin Meclis üyelerine bilgi verdi.Oylamaya sunulan madde Plan ve Bütçe komisyonu ile Eğitim ve Sağlık komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

BOZÜYÜK MİMAR SİNAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE 20.BİN TL. ÖDENEK

Mart ayı toplantısı ilk birleşimi son maddesinde Bozüyük Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bakım ve onarım giderlerinde kullanılmak üzere 20.BİN TL. 2016 Mali yılı bütçesi ilgili tertibine aktarılması konusu görüşüldü. Genel Sekreter yardımcısı M.Akil Şahin konu hakkında bilgi verdi. Oylanan madde Plan ve Bütçe komisyonuna oy birliğiyle havale edildi.

Birleşim bir sonraki gün toplanılmak üzere sona erdi. ERHAN TOKA 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam