GÖLPAZARI TOKİ İÇİN YENİ FİYATLAR BELİRLENDİ

GÖLPAZARI TOKİ İÇİN YENİ FİYATLAR BELİRLENDİ

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Türkiye genelinde yapılacak olan, ‘100 Bin Sosyal Konut Projesi’ kapsamında, Gölpazarı’nda inşa edilecek konutlar için yeni fiyatlar belirlendi.

Gölpazarı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ‘100 Bin Konut Projesi’nde Bizde Varız’ ifadelerine yer verildi. Gölpazarı Toki için son başvuru tarihinin 15 Ocak 2020 olduğu ifade edildi.

Gölpazarı Belediyesi tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde; “3+1 daire istiyorsanız; 18 yaşını doldurmuşsanız, Kimlik kartınız ile Ziraat Bankasının herhangi bir Şubesine Bin lira katılım bedeli ödeyerek başvuru yapıyorsunuz. (E-Devlet üzerinden de başvuru yapılabilir.) Kurada tarafınıza konut çıkması durumunda brüt 129 m2 olan hane için alınan peşinattan bu bin lira düşecek. Kurada konut hakkı kazanamadıysanız, bankaya yatırdığınız kura katılım bedeli tarafınıza iade edilecek. 3+1 için belirlenen 1 adet konutun ortalama fiyatı; 210 Bin lira.

ÖDEME KOŞULLARI:

3+1 için belirlenen peşinat oranı %10 yani 21 Bin TL. (Peşinat 2020 Temmuz veya Ağustos aylarında temin edilecektir.) Taksit sayısı 240 ay’dır.

İKAMETGAH ŞARTI NASIL OLACAK?

Eğer kütüğünüz Gölpazarı nüfusuna kayıtlı ise ikametgah şartı gerekmemektedir. Kütüğünüz ilçemizde değil ise en az 1 yıldır İlçemizde ikametgah ediyor olmanız gerekmektedir.

ÜZERİNİZE TAŞINMAZ KAYITLI İSE

Üzerinize olan taşınmaz durumlarında yararlanıp, yararlanamayacağınıza dair detaylı bilgi için lütfen Belediyemiz ile irtibata geçiniz.

2+1 DAİRE İÇİN

2+1 daire istiyorsanız; 25 yaşını doldurmuşsanız, Kimlik kartınız ile Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine 500 lira katılım bedeli ödeyerek başvuru yapıyorsunuz. (E-Devlet üzerinden de başvuru yapılabilir.) Kurada tarafınıza konut çıkması durumunda brüt 87 m2 olan hane için alınan peşinattan bu 500 lira düşecek. Kurada konut hakkı kazanamadıysanız, bankaya yatırdığınız kura katılım bedeli tarafınıza iade edilecek.

2+1 için belirlenen 1 adet konutun ortalama fiyatı; 150 Bin lira.

ÖDEME KOŞULLARI:

%10 peşinat oranı ile 15 Bin TL’dir. (Peşinat 2020 Temmuz veya Ağustos aylarında temin edilecektir.)
Taksit sayısı 240 ay’dır.

İKAMETGAH ŞARTI NASIL OLACAK?

Eğer kütüğünüz Gölpazarı nüfusuna kayıtlı ise ikametgah şartı gerekmemektedir. Kütüğünüz ilçemizde değil ise en az 1 yıldır İlçemizde ikametgah ediyor olmanız gerekmektedir.

ÜZERİNİZE TAŞINMAZ KAYITLI İSE

Başvuru yapanın kendisi, varsa eşi ve velayeti altındaki çocuklarının üzerine T.C. sınırları dahilinde kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve iş yeri hariç) bulunmaması gerekir. Ayrıca daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir konutu satın almamış olma zorunluluğu vardır. Başvuruda bulunan şahsın ve hane halkının gelirinin net 5 Bin 500 TL’yi geçmemesi gerekir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam