GÜNER:” BUNCA İMZALARI YSK KABUL EDECEK Mİ?”

GÜNER:” BUNCA İMZALARI YSK KABUL EDECEK Mİ?”

GÜNER:” BUNCA İMZALARI YSK KABUL EDECEK Mİ?”
Vatan Partisi Bilecik İl Başkanı Niyazi Güner yapılacak seçimler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Güner açıklamasında;”
“Değerli Bilecikliler iki parti birleşerek 24 Haziran’da seçim kararı aldılar hiçbir uyum yasası çıkmadan hangi partilerin nasıl aday göstereceği belli olmadan bir seçim darbesi ile 24 Haziranı seçim günü ilan ettiler bu açıkça bir darbedir. Hukukun hiçe sayıldığı her şey bir darbeyi andırır.” İfadelerini kullanarak şunları aktardı:
“BU HUKUKUN İHLALİDİR”

“ Bugün geldiğimiz noktada bugünler’de uyum yasası çıkıcak diye meclis harıl harıl çalışıyor fakat seçime 60 gün kaldı 60 günde adaylar belirlenecek. Mecliste grubu bulunmayan partiler 100 bin imza toplayacak, 100 bin imzanın daha nasıl toplanacağı belli değil bu açıkça Mecliste grubu bulunmayan partilerin seçime katılmaması anlamına gelir. Diğer partiler sözde ittifak yaparak kanunların yasaların arkasında dolanarak birlikte seçime girme kararı alıyorlar. Bu hukukun tanınmamazlığı hukukun ihlalidir.
Vatan Partisi olarak biz 100 bin imzayı her ne şartta olursa olsun toplayarak bu seçime katılacağız. Şimdi cumhur ittifakı dediler yasal olmayan ittifakı tekrar meclise getirerek yasalaştırmaya çalışıyorlar Chp ve İyi parti bir araya gelerek hukukun arkasında dolanarak ittifak ediyorlar 15 milletvekili transferi hiledir kabul edilemez. Tayyip Erdoğan ile Akp ile mücadele yapılacak ise kanunların arkasında dolanarak yapılamaz. Mücadele yasalar ve kanunlar ölçüsünde yapılır. Vatan Partisi olarak Akp’nin bugun geldiği noktada devrileceğini biliyoruz , fakat seçim hileleri ile sözde ittifaklarla yasaların arkasında dolanarak yapılan bu girişim kabul edilemez yasal değil hukuki değildir. Ancak demokrasi arkasına saklananlar bunu doğru yaptığını söyleyenler yarın bunun cezasını çekeceklerdir.

“ANAYASAL HAKKINIZI KULLANIN”
“Sistem mafyalaştı arkadaşlar hukukun olmadığı yerde mafya iş görür. Vatan partisi olarak şunu diyoruz ey yurttaş haklarına sahip çık her yurttaşın aday gösterme hakkı vardır Anayasal hak bu gelin anayasal hakkınızı kullanın Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ermeni soykırımı davasını Ergenekon balyoz davalarını bitirdi. Türkiye’nin başı dik onurlu yer alması için bölge ülkeleriyle iş birliği yapıyor Emperyalizme kafa tutuyor. Şimdi sizlerden yurttaş olarak geleceğine sahip çıkmak için imza istiyoruz seçim kuruluna’ mı gidecek notere’mi gidecek topladığımız bunca imzaları YSK kabul edecek mi bakın bu imzalar toplandı halen yasal değil nereye vereceğimizi kabul edilip edilmeyeceğini bilmiyoruz yasa yok ama seçime 60 gün var sizleri Vatan Partisine üye olmaya çağırıyorum Doğu Perinçeği Cumhurbaşkanlığına aday göstermenizi istiyorum. Vatan savaşını zafere ulaştırmak için üretim ekonomisine geçip bu sıcak para ekonomisinden kurtulmak ve tekrar milleti üretime seferber etmek için sizleri Doğu Perinçeği aday göstermeye çağırıyorum. Ülkenin hem siyasi hem iktisadi borçları boyunu aşmıştır Akp yönetemiyor erken seçim istedi onun arkasına takılıp onun ayak oyunlarına ayak uyduran diğer siyasi partilere sesleniyorum böyle olmaz yasalar mevcut değil uyulmayan çıkmayan yasalar bu milleti kaosa götürür. O yüzden sizleri Doğu Perinçeğin aday gösterilmesi için imza masasına davet ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam