GURURLA SÖYLÜYORUZ: “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”
admin • 30 Nisan 2013 18:21:34 
GURURLA SÖYLÜYORUZ: “NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!”

 

Aksu açıklamasında şunları aktardı:

“Bozüyük Cumhuriyet İlkokulu önündeki Atatürk büstü üzerinde yazılı olan "Ne mutlu Türk'üm diyene!" yazısının silindiğini yerel basınımızdan öğrenmiş bulunmaktayız.

          Atatürk Büstü önünden Atatürk'ün çok anlamlı ve bizim millet anlayışımızın hamuru olan "Ne mutlu Türk'üm diyene!" niye kaldırılmıştır? Kaldırma emrini kim vermiştir?

          Eğer bu "Ne mutlu Türk'üm diyene!", "T.C" yazılarını kurumlardan ve kuruluşlardan silme eylemleri, Anayasa'dan "Türk milleti" kavramını çıkarma girişimleri  Apo'ya verilen sözler nedeniyle yapılıyorsa, yazıklar olsun!!!!

          Bir taraftan Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'ten maaş alınacak, Cumhuriyet kazanımlarının olanakları sayesinde adam olunacak; diğer taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin altı oyulacak, Cumhuriyet'in değerleri silinmeye ve unutturulmaya çalışılacak… Böyle nankörlük, böyle haddini bilmezlik olamaz…

          Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Türk milletinin yüzde doksan dördü "T.C", "Türk milleti", "Ne mutlu Türk'üm diyene!", "Türklük" kavramlarının silinmesine karşıdır.

         Hiç kimse (Cumhurbaşkanı-Başbakan-Bakan-Vali-Kaymakam-Milletvekili) Türk milletinden daha büyük değildir…

         Bozüyük Cumhuriyet İlkokulu önündeki Atatürk büstü üzerindeki "NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!" yazısı derhal yerine koyulmalıdır. Hiç kimsenin ülkemizin ve milletimizin değerleriyle oyuncak gibi oynamaya hakkı yoktur.”

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x