Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Güvenli hayat güvenli internet ve sosyal medya” eğitimi
Sosyal Medyada Paylaş
25 Ekim 2013
admin

“Güvenli hayat güvenli internet ve sosyal medya” eğitimi

Atatürk Spor Salonu'nda, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü Gençlik Araştırmaları Dairesi Başkanı Özlem Özkarslı Gençlik ve Spor İl Müdürü Lütfi Doyuk, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, daire müdürleri ve okul müdürleri ile gençlerin katıldığı eğitimde, "Bilgisayar ve internet bağımlılığı, güvenli hayat, güvenli internet ve sosyal medya" konulu belgesel sunuldu.

Özkarslı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda gençleri yakın ilgilendiren sosyal medya ve güvenli internetle ilgili hazırlanan belgeseli izlettirip, gençlere ulaştırmaya çalıştıklarını kaydetti.  

Bakanlık olarak bütün gençlerin bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğinin altını çizen Karslı, şöyle konuştu:

"Türkiye genelinde de hazırlamış olduğumuz belgeseli her ilimize ulaştırıp, illerimizdeki gençlerimize izlettirip, sosyal medyayı, interneti nasıl kullanmaları noktasında bilinçlendirmeye amaçlıyoruz. Gençlerimizin ufkunda sosyal medyanın ve internetin kullanımını daha doğru şekilde kullanmalarını netleştireceğini düşünüyoruz. Bilecik'te gençlerimizden büyük bir katılım oldu. Sosyal medya, gençleri bir fiil ilgilendiren ve hep bulundukları bir saha. Gençlerimiz şu anda sosyal ortamlara katılmaktansa daha çok internette bulunmayı ve sosyal medyayla insanlarla iletişim kurmayı tercih ediyorlar. Ama bu iletişim esnasında da yapacakları yanlışların önüne geçilmesi gerekiyordu. Bizde bu konuda bir bilgilendirme amacıyla belgeseli hazırlattık. Bu belgeselle gençlerimize mesaj vermeye çalıştık."

Doyuk da gençliğin gelişimine katkı sağlamak amacıyla eğitim ve kültür alanında yapılabilecek faaliyetleri planlamak, gençlerin bilim, sanat ve kültürel alanlara ilgisini artırmak amacıyla etkinliklerin düzenlendiğini söyledi.

Gençlerin, internet ortamını güvenli, serbest, özgür ve faydalı kullanması gerektiğini ifade eden Doyuk, bu tür etkinliklerin devam edeceğini bildirdi.

Eğitim, Gençlik Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisi ve müzik grubunun konseriyle sona erdi. AA

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım