Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Halkımızın Kaliteli Hizmet Alması İçin Çaba Harcayacağız”
Sosyal Medyada Paylaş
8 Temmuz 2013
admin

“Halkımızın Kaliteli Hizmet Alması İçin Çaba Harcayacağız”

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı minibüs zamları ile ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Yağcı konuyla ilgili açıklamasında şunları aktardı:

“Biz seçim olsun başka zaman olsun dönem ayrımı yapmıyoruz. Yapılması gereken şartlar oluştuğunda onu taşın altına elini koyarak bunu yapmaktan hiçbir zaman çekinmiyoruz. Minibüsçü esnafımızın o anlamda taleplerini değerlendirdiğimizde 7 yıldır zam almadıklarını ve gerçekten rakamsal olarak tek tek açıkladık. Bunlara baktığımızda zammın gerekli olduğu kanaati oluştu ve meclisimiz de bu noktada büyük bir çoğunlukla zamma ilişkin olarak karar verdi.

Zam tabi ki vatandaş tarafından istenmez ve daha düşük fiyatlarla olması arzu edilebilir ama eğer o hizmeti almak istiyorsak o esnafın da yaşaması lazım. Kaliteli hizmet almak istiyorsak o esnafında yaşaması lazım. Yaşabilmesi için de belirgin bir ticari yatırım yapacak güce erişmesi lazım. Bunları da takip etmek değerlendirmek anlamında tabi ki bizlere düşüyor. Biz esnafımızla vatandaşımızın menfaatleri arasında bir devre kurma çabası ve gayreti içerisindeyiz. İnşallah burada minibüslere yaptığımız zammın vatandaşımıza iyi hizmet olarak yansıması noktasında çaba harcayacağız.

Kendilerine de söyledik. Burada ‘1 kişi oluyor, 2 kişi oluyor, 3 kişi oluyor biz hatta gitmiyoruz’ gibi bir şey diyenlere hiç affımız yok. Eğer güzergahına zamanında ve kendine uygun şartlar altında gitmediği zaman zabıtamız GPRS sistemi ile yoğun bir şekilde takip ederek gerekli cezai tedbirleri daha sert ve acımasız şekilde uyguluyor. Bunun vatandaşlarımıza daha iyi daha verimli, daha güzel hizmet olarak yansıması noktasında da çaba harcayacağız.

Onun için belediye şehrimizle ilgili her konuda orta noktada durarak teraziyi dengeli tutarak insanımıza hizmet etme çabası gayreti içerisindeyiz. Güzellikle oluşan şeyin de bereketi de verimliliği de çok fazla olur diyorum.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım