• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Hasta ve yaralı sokak hayvanları “Şefkat Ana”ya emanet

Hasta ve yaralı sokak hayvanları “Şefkat Ana”ya emanet

Göremeyen ve 4 yıl önce pazarda bulup "Köstebek" adını verdiği kediyle arasında çok sıkı bir bağ oluştuğunu belirten Seyhan, "Köstebek'i 4 yıl önce pazarda ciğer yerken gördüm. Hemen çamaşır sepetine koyduk ve evime getirip tedavi ettirdim" dedi.

Yardıma muhtaç halde gördüğü bir sokak hayvanının sıkıntısını gidermeden oradan ayrılmadığını ve hemen veteriner hekime götürdüğünü dile getiren Seyhan, bazı hayvanları ise iyileştiremeden kaybettiğini anlattı. Böyle olunca büyük üzüntü duyduğunu ifade eden Seyhan, şu anda 12 köpek ve 10 kediye, evinin bahçesinde baktığını bildirdi.

 

Hayvanlara ilgi gösterilmesi gerektiğine dikkati çeken Seyhan, "Bunların bütün istediği sadece şefkat, başka bir şey değil. Küçük bir parça ekmek ve şefkat. İki kızımız var. Onlar da hayvansever ve onlara vasiyetim; bir yaralı hayvanı, küçük bir kediyi gördükten sonra yanından geçip evine girip sofrasına oturmasınlar. O hayvanın acısını dindirmeden, gerekeni yapmadan sofrasına oturup bir bardak çay içerse insan olmadıklarını söylüyorum" ifadesini kullandı.

 

Seyhan, hasta ve yaralı hayvanları, sadece ilaç masraflarını karşılayıp ilçedeki veteriner hekimlere tedavi ettirdiği bilgisini vererek, onları bir süre sonra kısırlaştırmayı ve güvenilir aileleri araştırarak sahiplendirmeyi planladığını sözlerine ekledi.

– "Barınağın içinde kalorifer peteği de var"

Selma Seyhan'ın eşi İsmail Seyhan (53) da 33 yıldır evli olduklarını anlattı.

Eşinin huzurlu ve mutlu olması için evlerindeki barınağı yazlık ve kışlık olarak özel tasarladığını dile getiren Seyhan, şunları kaydetti:

"Bu yaptığımız barınak, belki de 10'uncu barınak. Daha önce yazlık ve kışlık ayrı barınaklar yapmıştık. En sonunda yazlık ve kışlık bir arada olsun diye barınağın içinde kalorifer peteği de var. Bütün bölmeleri, sıcaklık birbirine geçsin diye tel örgüyle ayrıldı. Bunun haricinde istedikleri zaman dışarı çıkabiliyorlar, kışın soğukta içeri girebiliyorlar. Gözü görmeyen 'Köstebek' dediği bir kedi var. Eşime, 'Köstebek mi, İsmail mi?' diye sorsanız hiç tereddüt etmeden 'Köstebek' der. Ben de bu duruma alıştım. Bu şekilde götürmeye çalışıyoruz."AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam