Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
“Hastanemiz Teknolojik Olarak Yenilenmeye Devam Ediyor”
Sosyal Medyada Paylaş
20 Kasım 2013
admin

“Hastanemiz Teknolojik Olarak Yenilenmeye Devam Ediyor”

Op. Dr. Yıldız, Bilecik’te ülkemizle paralel olarak diyalize ihtiyaç duyan, diyalize bağımlı hasta sayısının arttığını söyledi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Op. Dr. Yıldız şunları aktardı:

“Ülkemiz genelinde kronik böbrek hastalıklarının görülme sıklığı her geçen gün artmakta ve bu hastalıkların çoğu diyaliz gerekliliği ile sonuçlanmaktadır. Bilecik ilimizde de ülkemizle paralel olarak diyalize ihtiyaç duyan, diyalize bağımlı yaşayan hasta sayımız artmaktadır.

1997 yılında hastanemizde diyaliz birimimiz faaliyete geçmiş ve o tarihe kadar başka illere veya ileri merkezlere gitmek zorunda kalan Bilecik halkımıza hastanemizde hizmet vermeye başlamıştır.

Günümüze kadar; hem hasta sayısındaki artış hem de yoğun kullanım neticesinde diyaliz cihazları yaşlanmış ve birime tahsis edilen alan yetersiz kalmıştır.

Hastalarımıza daha kaliteli ve nezih şartlarda hizmet verebilmek için: eskiyen, yıl ve çalışma saati olarak miadını dolduran cihazlar, Sağlık Bakanlığımızın ilgili birimleri ile görüşülerek yenileri ile değiştirilmiş; bunun yanında diyaliz birimine ayrılan alan tekrar elden geçirilerek daha ferah ve modern hale getirilmiştir. Sağlık Bakanlığı’ndan ilimize 11 adet diyaliz cihazı tahsis edilmiş ve bunların 9’u Bilecik Devlet Hastanesi’nde,  2’si de Bozüyük İlçe Devlet Hastanesinde konuşlandırılmış ve 30 Eylül 2013 tarihinden itibaren Bilecik halkımızın hizmetine sunulmuşlardır.

Hastanemizde Nefroloji uzmanı ve konusunda eğitimli-yetişmiş sağlık personeli gözetiminde diyaliz birimi, toplam 16 diyaliz cihazı ile Bilecik Halkımıza şifa dağıtmaktadır. Bu vesile ile Saygıdeğer Bilecik halkına hizmeti gaye edinmiş hastanemize kazandırılan bu cihazların hastanemize ve halkımıza hayırlar getirmesini diler en içten saygı ve selamlarımı sunarım.” (Bilecik Devlet Hastanesi)

 

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım