• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Haydi Çocuklar Spora” Projesi Başlıyor

“Haydi Çocuklar Spora” Projesi Başlıyor

Öğrencilerin ruhsal ve fiziksel açıdan gelişimini sağlayacak, toplumda spor ve egzersizin önemi hakkında farkındalık oluşturacak “Haydi Çocuklar Spora” projesi, Bugün il genelindeki tüm anaokulu ve ilkokullarımızda başlıyor.

Proje ile öğrencilerin, fiziksel aktiviteler ile güne enerjik ve mutlu başlamalarını sağlamak, onları öğrenmeye hazır hale getirmek, fiziksel ve ruhsal gelişimlerini olumlu yönde etkilemek amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğrencilere sporu sevdirmek, sporun sağlığa faydalarını öğretmek ve fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturarak onların sağlıklı yaşamalarını sağlamak için “Haydi Çocuklar Spora” projesini hayata geçirdiklerini söyledi. Öğrencilerin, ilk ders saatinde, oyunla sporu birleştirerek hazırlanan video eşliğinde ve öğretmenleri nezaretinde spor egzersizleriyle güne başlayacaklarını, böylece hem okulu daha çok seveceklerini hem de öğrenmeye daha hazır hale geleceklerini ifade etti. Bu etkinliğin, öğrencilerimizin fiziksel gelişimine katkı sağlarken ders başarılarına da olumlu etkileri olacağını ayrıca toplumumuzda da sporun ve egzersizin önemi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olacağını dile getirdi. Sporun öğrencilerin kötü alışkanlıklardan, internet ve teknoloji bağımlılığından da uzak tutacağına değindi.

Beden Eğitimi Spor İl Koordinatörü Gürkan Algan’ın görev aldığı egzersiz uygulama videolarının çekiminin tamamlandığını ve 5 Şubat 2018 Pazartesi günü anaokulu ve ilkokullarda proje faaliyetine başlanacağını anlatan Fazilet Durmuş, 8 Haziran 2018 tarihinde eğitim öğretim yılının sona ermesiyle projenin tamamlanmış olacağını kaydetti. Projenin hazırlanmasında emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür ederek projenin, daha sağlıklı ve daha mutlu yarınlara ulaşmamıza vesile olmasını diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam