Hemşehrimiz Yazar Mustafa Turan’ın Eşi Ak Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Oldu

Hemşehrimiz Yazar Mustafa Turan’ın Eşi Ak Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Oldu

Hemşehrimiz Tarihçi Yazar Mustafa Turanın eşi Yasemin Turan, Sakarya’da Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede yeni başkan seçildi.

Yasemin Turan, Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sakarya İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

YASEMİN TURAN KİMDİR

1966 Yılında İstanbul’un Kadıköy ilçesinde doğan Yasemin Turan, Kadıköy İmam Hatip Lisesini bitirdi.

Topkapı Sarayı’nda  Kültür Bakanlığı’nın düzenlediği Tezhip ve Ebru sanat dalları eğitimlerine katılarak, her iki dalda da sertifika aldı.   İlahiyat Fakültesi önlisans ve  İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi lisans mezunudur.

Bir süre AK Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanlığıni yürüten Yasemin Turan, 2010 yılında AK Parti Siyaset Akademisinden (Demokratikleşme, Hukuk ve Ekonomi) mezun oldu.

Memuriyete geçen  Turan, Kur’an Kursu öğreticisi olarak Diyanet teşkilatında çalıştı. Bu görevinde iken Aile,Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığına  geçiş yapan Turan, bu kurumda altı buçuk yıl Sakarya İl Müdür Yardımcısı olarak çalıştı ve emekli oldu.

Bu görevi sırasında STK’lar ile ortak projelere imza attı ve bakanlık bünyesinde pek çok eğitim ve çalıştaya katıldı. 2018 yılında Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Protokolü kapsamında Sakarya’da birçok Kadın Dayanışma Kooperatifinin kurulmasına öncülük etti.
Hâlen AÖF Sosyoloji  bölümü 2. sınıfta okuyan Turan, Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesinde de Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Hanım kardeșimize üstün başarılar diliyorum.
    Bayrağı ötelere tașıyacağından eminim.
    Nice hizmetlere

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam