• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
”Her gencin bir altın bileziği olmalı”

”Her gencin bir altın bileziği olmalı”

Vali Bilal Şentürk, Bilecik Mesleki Eğitim Merkezinde incelemede bulundu.

Vali Şentürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile birlikte Mesleki Eğitim Merkezini ziyaretinde, çıraklık, kalfalık ve ustalık yapanların, mesleğin  etik kurallarını benimseyerek, ahilik geleneğine de uygun olarak gorevlerini icra etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Merkezde, usta öğreticiler tarafından öğrencilere, mesleğin inceliklerinin detaylarına kadar öğretildiğini ve hayata hazırladıklarını ifade eden Vali Şentürk, şunları kaydetti:

”Öğrencilerimiz, burada öğrendikleriyle mesleği ‘Altın bileziğe’ dönüştürüyorlar.  Açıktan eğitime devam edererek, lise diploması da almış olacaklar. Yeni uygulamayla lise mezunu da olmuş olacaklar. Kendilerini geliştirmeleri söz konusu olacak. Merkezimiz farklı branşlarda çalışmalarını yürütüyor. Hem örgün, hem yaygın eğitim boyutuyla, hem de mesleki eğitim boyutuyla da meslek edinmek isteyen gençlerimizi daha iyi noktalara taşıyacağız. Gençlerimizi meslek eğitim merkezine gelmeye ve altın bilezik sayılabilecek bir meslek sahibi olmaya davet ediyoruz.”

Merkez Müdürü Hüseyin Tay’dan ve usta öğreticilerden devam eden kurslar hakkında bilgi alan Vali Şentürk, ”Güzellik, saç bakımı ve kuaförlük” eğitimi alan öğrencilerle bir süre sohbet ederek, tavsiyelerde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam